Konflikt Interesów

Opis świata:

Konflikt interesów... czyli debata między sztywnym realizmem i idealistycznym romantyzmem na miarę XXI wieku. Konflikt, jak to zwykle bywa między kobietą, w tym przypadku uosabiającą "mędrca szkiełko i oko" i mężczyzną - o dziwo tutaj to on tęskni za szczerym, prawdziwym uczuciem.

Rozważna i romantyczny i ich konflikt interesów. On nastawiony na stały, poważny związek, ona na luźny romans bez zobowiązań, bez wchodzenia z butami w życie prywatne.Kamila (a dokładniej Kamila Marta Podolska-Wilk)- lat 28, matka dwójki małych dzieci (syn 2 lata, córka 5 lat), rozwódka, z bogatym bagażem życiowych doświadczeń, utrzymuje się z pisania powieści (niski nakład, przynoszące średnie zarobki, ale za to praca ta daje jej możliwość bycia z dziećmi w domu i satysfakcję). Jest typową "kobietą- czołgiem"- pewna siebie, silna psychicznie, zawsze pogodna choć raczej zamknięta w sobie i introwertyczna, realistka, twardo stąpająca po ziemi, samodzielna, samowystarczalna, dojrzała, wolnomyślicielka. Jej motto życiowe to: "Co?! Ja nie dam rady?!". Najbardziej na świecie kocha swoje dzieci, a zaraz po nich siebie samą, nie widzi w swoim życiu miejsca dla jeszcze jednej osoby, ceni swoją prywatność i wolność, nie wyobraża sobie życia w stałym związku, choć nie wyklucza możliwości spotykania się z kimś dla zaspokojenia potrzeb cielesno-towarzysko-intelektualnych. Jest szczęśliwa i zadowolona ze swojego obecnego życia, nie chce nic w nim zmieniać.Jakub - lat 23, świeżo upieczony absolwent architektury, zaczyna właśnie pracę w sporej firmie projektowej. Po rozstaniu z narzeczoną (odeszła niedługo przed ślubem)mieszka sam w wynajętym, niewielkim mieszkaniu. Jest człowiekiem samotnym i głęboko nieszczęśliwym, typowym romantykiem, idealistą bujającym w obłokach i marzącym o wielkiej, dozgonnej miłości. Pragnie stałego związku i założenia rodziny, bardzo chciałby zostać ojcem. Jak na swój młody wiek jest dojrzałym i odpowiedzialnym mężczyzną, ponieważ wychował się praktycznie bez rodziców od 15-go roku życia, a od 18-go mieszka i utrzymuje się sam.Bohaterowie po raz pierwszy spotykają się na weselu Doroty (przyjaciółka Kamili) i Mariusza (przyjaciel Jakuba). Od tej chwili zaczyna się ich znajomość, będąca sama w sobie tytułowym konfliktem interesów. Ich światy i sposoby myślenia są tak skrajnie inne, że żadne z nich nie jest w stanie zrozumieć, że drugiej osobie chodzi o coś skrajnie innego. W ten sposób powstaje dziwaczna relacja, pełna niefortunnych pomyłek i wzajemnego nie zrozumienia, która nie może i już z założenia nie zakończy się happy endem (w rozumieniu, że będą razem i będą żyli długo i szczęśliwie).UWAGA: Celem i główną zasadą jest ukazanie kontrastu między dwoma różnymi sposobami myślenia, trybami życia i pragnieniami bohaterów.Forma ma być niejednorodna. Z założenia przeplatać ma się:

- standardowa narracja trzecioosobowa, opowiadająca o bieżących wydarzeniach,

- opisy myśli i emocji obojga bohaterów (dla ukazania kontrastu zawsze następujące kolejno po sobie, w kolejności 1.Kamila 2.Jakub) w konkretnym momencie, w jednej sytuacji, w narracji pierwszoosobowej.

- reminiscencje z przeszłości obojga bohaterów, ewentualnie mogą być także tworzące się w myślach wizje przyszłości. Tu nie ma już znaczenia kolejność ani jednoczesność.W obawie przed „zejściem na psy” tego opowiadania (ponieważ tego typu historie mają tu takie tendencje) zawężam krąg autorów do „wybrańców losu”, czyli jeśli chcesz kontynuować powiadom mnie przez mgs.Celowo nie zamieszczam w dziale „romans”, ponieważ to opowiadanie nie ma nim w zasadzie być, prędzej już aspirować może pod „anty-romans”, ponieważ tego co łączy bohaterów nie nazwałabym niczym w rodzaju związku ani uczucia, tylko właśnie tytułowym „konfliktem interesów”.

Dopisy:

1. Kamila: "To był typowy konflikt interesów ....  05.10.2008 3 czytaj»
2. ...  06.10.2008 1 czytaj»
3. Widzę Kamiś...  07.10.2008 czytaj»
4. „Już mi niosą suknię z welonem , już...  08.10.2008 1 czytaj»
5. Będziemy mieli...  10.02.2009 1 czytaj»