Kopciuszek

Opis świata:

PS. Skupcie się bardziej na charakterze Kopciuszka. Na razie toi opowiadanie wychodzi nam trochę nijakie...Historia ta będzie nieco inna od tej, którą poznaliście czytając zbiór baśni dla dzieci. Chciałabym, żeby ludzie dopisujący się do tego opowiadania, skupili się głównie na opisach uczuć i myśli bohaterów.

Kopciuszek to bardzo ładna dziewczyna, która nie dba zbytnio o swój wygląd. Nie jest zbytnio kobieca i większość czasu spędza na grze w piłkę. Macocha i siostry (które będą miały charakter dzisiejszych plastików)ze względu na jej charakter będą ją wykorzystywać do ciężkich robót, takich jak np. naprawianie pralki. Kopciuszkowi nie będzie to przeszkadzać, gdyż dziewczyna bardzo interesuję się elektryką i nie dostrzega tego, że zaczyna być wykorzystywana. W głębi duszy Kopciuszek jest delikatną romantyczką, lecz nikt o tym nie wie.

Wszystko zmienia się, gdy pojawia się wróżka, czyli elegancka ciocia z Ameryki, obeznana w modnym świecie. Jest oburzona wyglądem i zachowaniem jej chrześnicy. Postanawia zrobić z niej damę. Niestety jej starania nie rodzą żadnych owoców. Zdenerwowana ciocia podejmuje się podstępu (Tu zostawiam pole do popisu), w wyniku, którego Kopciuszek wystrojona w piękną suknię znajduje się na balu. Początkowo dziewczyna jest spięta. Wszystko jednak zmienia się, gdy Kopciuszek poznaje księcia, czyli syna bogatego przedsiębiorcy. Mężczyzna jest nią zauroczony od pierwszego wejrzenia. Obydwoje spędzają razem romantyczny wieczór. Kopciuszek również jest nim zachwycona i postanawia stać się jak najbardziej kobiecą.

I teraz postawmy sobie kilka pytań.

Jak wydarzenia te wpłyną na psychikę Kopciuszka?

Czy dziewczyna pozostanie sobą, czy zmieni się dla księcia?

Jak książe zareaguje, gdy dowie się kim naprawdę jest cudowna nieznajoma?

I jaką rolę na losy bohaterów odegra zgubiony pantofelek?

Odpowiedź na te pytania znajdziemy dopiero wtedy, gdy dowiemy się, jak historią tą pokierują pisarze portalu Piszmy.pl

PS. Nie dodaję opisów bohaterów, gdyż uznałam, że wystarczająco dużo informacji jest zawartych w fabule. Chcę wam dać pole do popisu i pragnę, żebyście włożyli do bohaterów coś z siebie... Bo to nie moje opowiadanie, lecz wspólne. Ja wymyśliłam charakter dla Kopciuszka, co nie oznacza, że wy nie możecie wymyślić dla niej np. dodatkowego zainteresowania.

Dopisy:

1. Promienie złotego słońca bardzo...  05.05.2008 2 czytaj»
2. Podaj mi róż . Ten kremowy? Nie...  05.05.2008 czytaj»
3. ...  09.05.2008 1 czytaj»
4. Zmęczona Ester położyła się na...  23.05.2008 czytaj»
5. Za siedmioma górami , za...  29.05.2008 czytaj»
6. Podczas , gdy Ester spała...  25.07.2008 czytaj»
7. Ciocia przyjrzała się...  30.07.2008 czytaj»
8. Ależ ja cioci nie obrażam . Wyrażam...  03.08.2008 czytaj»
9. Ciocia , mam dzisiaj trening , piłka nożna . ....  03.08.2008 czytaj»
10. Ester wyjęła swoją mp3 i włożyła...  03.08.2008 czytaj»