Mazbah  zobacz opis świata »

Dopis 63:Krowa wychyliła właśnie ostatnią bekę piwa...

« poprzedni dopis
 

pphilips 28

Od: 30.12.2006,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 39,


Krowa wychyliła właśnie ostatnią bekę piwa. Pokrzepiona chmielowym napojem, czuła się zdecydowanie lepiej, świat wydał się piękniejszy, a i na chwilę straciła ochotę na zabijanie. Rzuciła pusty antał za siebie i legła na ziemię, aby chwilę odpocząć.

Resztki drzwi karczmy, wraz z połową ściany, walały się po podłodze. Dało się słyszeć, ciche postukiwanie kopyt. Po chwili, przed dawnym wejściem do karczmy stanął... osioł. Niepewnie zrobił kilka kroków. Krasula leżała, obrócona do niego plecami.

- Słuchaj to było naprawdę mocne, wiesz? Niesamowite! - Powiedział do niej pełen entuzjazmu.

- Muu? - Mruknęła i powoli odwróciła głowę.

- Wolność rządzi! Zawsze czułem w sobie żyłkę bohatera i awanturnika, a teraz zjawiasz się ty... I słuchaj, mam bomba pomysł! Pójdę z tobą! Z moim mózgiem i twoim gabarytem, cała droga nasza!

- Muu...? - Krowa starała się uchwycić sens w wypowiedzi osła (co z jej umysłem i alkoholem we krwi, wcale nie było takie proste) i szukała sensownego powodu, aby go nie pożreć.

***Zielone hale, rozciągały się po całej okolicy. Po niebie, pośród potężnych wojskowych zabudowań, latały mityczne stwory. Na ziemi, Bonus w skupieniu czytał list od królewskiego posłańca. „Nareszcie!”. Przeczytał go raz jeszcze. Rozkazy były jasne.

- Geruli!

- Tak, majorze?

- Każ chłopcom się pakować. Lecimy na wojnę. Szczegóły podam za kwadrans w głównej wieży.

- Tak, jest!

Żołnierz odszedł.

Oficer był podekscytowany. Wreszcie mogą pokazać na co ich stać. Oni, elitarne wojsko Królestwa. Gryfii jeźdźcy. Pomaszerował, poczynić niezbędne przygotowania.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

SPRAWDZONE

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.