Krwawa Lisica

Opis świata:

Mamy burzliwy 1688 rok. Na tronie Anglii panuje Jakub II, który niespodziewanie ucieka z kraju powodując w nim zamęt. Rozpoczyna się bezwzględna walka o wpływy, a sieć intryg sięga nawet kandydatki na tron Marii i jej męża Wilhelma. Tymczasem na angielsko francuskich wodach rządzi bezlitosna kobieta pirat, czująca jawną niechęć do każdego przedstawiciela władzy, nie ważne – króla czy gubernatora. Kobieta nie boi się niczego – napada na wszystkie statki (nawet na te z angielską banderą) okrada je, morduje załogę i znika. Nawet doskonała, angielska flota ma problemy ze znalezieniem i złapaniem jej, a także zatopieniem jej statku, zwanego „Czarną żmiją”.Najważniejsi bohaterowie :- Anna Balfour - sierota, znaleziona któregoś dnia przez Czarnego Jacka, bezwzględnego pirata polującego na angielsko-francuskich wodach; od dziesięciu lat wychowywana na pirata, jest wyjątkowo niebezpiecznym połączeniem piękna, rozpusty, chciwości i sadyzmu. Nienawidzi sprzeciwu, uwielbia natomiast patrzeć na śmierć innych. Najlepiej mając sakwy wypchane złotem.

- Pete Gimli - blondyn, prawa ręka Anny i jej pierwszy oficer, jeden z ludzi Czarnego Jacka, pamięta Annę jako małego szkraba. Jest niezwykle silny, gburowaty i nie lubi dużo mówić. Nie śmieje się prawie w ogóle, wyłączając chwilę, gdy Anna wpada w stan euforii.

- Gubernator Tom Darow – stary, choć nadal niezwykle silny pięćdziesięcioletni mężczyzna, powiesił Czarnego Jacka; niegdyś wysoki oficer w brytyjskiej armii; przyczynił się do śmierci Roberta Balfoura i jego żony, nie dopilnował jednak śmierci Anny, przez co dziewczyna stała się niemal jego obsesją.

- Maria - późniejsza (autentyczna od 1689) królowa Anglii; podczas rejsu jej statek zostaje napadnięty przez piratów, przypadkiem ratuje ja Anna; miota się między powinnościami królowej (tępienie piractwa) a wdzięcznością i swego rodzaju pokrętnej przyjaźni z Anną.

- Phillip Hill - porucznik wojsk gubernatora, dawniej pirat i zdrajca Czarnego Jacka, którego sprzedał za tylko możliwość odpuszczenia win. Ma stare porachunki z Anna, związane z osobliwa „pamiątką” na jego twarzy..

Możecie dowolnie pisać przygody Anny, wprowadzać nowych bohaterów i zmieniać akcję. Powodzenia!

Dopisy:

1. Do tawerny weszła dziewczyna , wzrostu średniego...  17.09.2008 czytaj»
2. Dziewczyna usiadła po przeciwnej stronie stołu...  18.09.2008 czytaj»
3. W ogóle co ty tutaj robisz Jack...  18.09.2008 czytaj»
4. To nie jest odpowiedź na moje pytanie . –...  23.09.2008 czytaj»
5. Podeszła do miski z wodą i przemyła...  27.11.2008 1 czytaj»
6. To nie był statek handlowy . To nawet...  29.11.2008 czytaj»
7. Lisica schowała broń . Jeszcze...  28.12.2008 czytaj»