Krwawy szlak

Opis świata:

Wyszystko zaczyna się w 319 roku, gdzieś pod koniec września. Pewnego zimnego i wietrzngo dnia. Zapadadał już powoli zmierzch. Sarnos pracujący jako najemnik po ciężkiej pracy wraca do domu. Mężczyzna był średniego wzrostu, miał nieco dłuższe czarne włosy i zarost, zapewne nie ogolony od kilkunastu dni, a przy boku zwisał mu krótki miecz. Był szczęśliwy na powrót do swojej rodziny, żony Arlen i kilku letniego syna Lexusa. Ale kiedy dotarł do miejsca skąd widać jego dom zamarł z przerażenia. Ujrzał swój cięzko zapracowany dom cały w płomieniach i kilkunastu wieśniaków próbujących go ugasić. Ruszył biegiem w tamtym kierunku. Od razu wziął się do ugaszania płomieni. Kiedy już się to udało po jego domu zostały tylko szczątki. Wokół było mnóstwo zniszczeń i leżeli ranni lub zabici ludzie. Szybko rozejrzał się w poszukiwaniu żony i dziecka, ale nigdzie ich nie było. Jeden z mieszkańców ze smutkiem powiedział mu co się stało.

- To banda złoczyńców wtargneła do miasta na koniach i zaczeli łupić i grabić. Niestety drogi Sarnosie muszę ci powiedzieć złe wieśći. Poniosłeś wielką stratę. Twoja żona zgineła podczes ataku, a syn porwany przez tych parszywych złodziei.

Sarnos poczuł rozpacz, a zarazem fale gniewu. Miał ochote pociachać tych zbóji na kawałki. Nie miał zamiaru tak tego zostawić. Postanowił się zemśćić i odzyskać syna aby nie trafił do niewoli. Tak więc pożegnał się z przyjaciółmi i obiecał wróćić z głową odpowiedzialnego za śmierć jego ukochanej.

Dopisy:

1. Od tego dnia , w którym opuścił rodzinny dom...  30.12.2008 czytaj»
2. W czasie rozmowy zdawało mu się...  27.01.2009 czytaj»
3. Three Swedish switched witches watch three...  23.10.2009 1 czytaj»
4. Przez kilka dni podróżował nieustannie...  24.10.2009 1 czytaj»
5. Three Swedish switched witches watch three...  24.10.2009 czytaj»
6. I uciekasz przed każdym konnym ,...  25.10.2009 czytaj»
7. W dłoni nadal ściskał nóż , który okazał...  08.11.2009 2 czytaj»
8. Zaiste , dobry z ciebie wojownik ...  25.11.2009 czytaj»