Wszystko można kupić  zobacz opis świata »

Dopis 6:Krzysztof napił się wody i wrócił do łóżka...

« poprzedni dopis
 

marian_109 26

Od: 03.09.2006,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 200,


Krzysztof napił się wody i wrócił do łóżka. Była czwarta nad ranem. Jeszcze trzy godziny zanim zadzwoni budzik. Mężczyzna ułożył się na lewym boku, ale nie mógł zasnąć. Nigdy nic mu się nie śniło, a raczej jak mówi Małgosia, nie pamiętał swoich snów, bo je ma każdy.

"Dlaczego zapamiętałem akurat ten? Czy to jakiś znak? Czy byłbym zdolny do tego, aby zdobyć serce nielegalnymi kanałami? Przecież mam pieniądze. A jak mówią nie ma człowieka, którego nie moża byłoby kupić. Wszystko zależy od ceny".

Krzysztofowi przypomniał się film z Nicolasem Cagem, który zrobił na nim ogromne wrażenie. Stara, bogata kobieta po śmierci męża odkrywa tajemniczą kasetę video, na której jest brutalna scena. Człowiek w masce zabija młodą dziewczynę. Staruszka zatrudnia detektywa. Chce wiedzieć czy to prawdziwe zabójstwo, czy też mistyfikacja. Cage wpada na trop szajki, która wynajduje młode, niewinne dziewczyny, które nie wiedzą do czego będą potrzebne... A wykorzystywane są po to, aby zaspokoić chore żądze bogatych ludzi, którzy mają wszystko. Krzysztof przypomniał sobie puentę filmu. "Ale o co ten cały hałas. Było go stać, aby kupić sobie widok mordowanej dziewczyny".

"Czy będzie mnie stać na to, aby kupić sobie serce? Bez względu na metody jakimi zostanie zdobyte?"

Rozmyślania Krzysztofa przerwał natarczywy dźwięk budzika.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

*Czy będzie mnie stać na to, aby kupić sobie serce[?]

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.