Księżniczka zaklęta w sokoła

Opis świata:

Oto baśń sztampowa i prosta jak konstrukcja cepa (dlatego ląduje w szkole, a nie baśniach...)Opowiada ona o przygodach młodego giermka nazwiskiem Adrian, który wespół ze swoim panem, rycerzem DeCrous, wędruje po świecie w celu pojmania złego Wagnera, czarnoksiężnika na usługach niegodziwego mrocznego lorda Złosieja.

Historia zaczyna się od powrotu z obfitującej w przygody wyprawy obojga bohaterów do zamku króla Ventora, dobrego i roztropnego władcy, opiekującego się swoim małym górskim królestwem.

Niestety... zastają tam jedynie grobową ciszę i ludzi pozamienianych w kamienie, zastygłych w pozach pełnych zaskoczenia i strachu. Jedynie piękna księżniczka, Celeste, została przemieniona w sokoła... Jak się okazuje Wagner, zdradziecki były doradca króla Ventora, wykradł ze skarbca artefakt, Różdżkę „CoSobieMarzysz”, i z jej pomocą rzucił urok na niczego nie spodziewających się poddanych i władcę. Różdżka stanowi przy okazji klucz, który może uwolnić z pradawnego więzienia złego Złosieja. Wagner musi teraz tylko odszukać drzwi owych lochów...Słówko o bohaterach:

Adrian: młodzieniec 17-letni, giermek z aspiracjami zostania wielkim rycerzem, inteligentny, zaradny, rezolutny i sprytny, wierzy w to, że dobro zawsze zwycięża. Nade wszystko pragnie wiernie i oddanie służyć Celeste, córce króla Ventora.

DeCrous: błędny rycerz, idealista, widzi świat jedynie z perspektywy czerni i bieli. Trochę otyły i niezgrabny, łysiejący, marzyciel, o gołębim sercu, nosi miecz, ale nigdy nikogo nawet nim nie zadrasną.

Celeste: zaklęta w sokoła piękna księżniczka, od dziecka znająca się z Adrianem, który urzekł ją swą dobrocią i inteligencją. Dokładnie w południe każdego dnia, gdy klątwa na moment słabnie, jest w stanie przemówić ludzkim głosem.

Wagner: mroczny typ, cyniczny i złośliwy, cwaniak, materialista, zdolny do wszystkiego, byle tylko osiągnąć dla siebie jakąś korzyść. Skuszony przez Złosieja obiecanymi mu potęgą i władzą.

Blob i Rezzy: pomocnicy i poplecznicy Wagnera. Pierwszy to podgłupiasty mięśniak ogr, drugi z kolei sprytny i przedsiębiorczy mały gremlin.Przygody, jakie przyjdzie przeżyć bohaterom, jak też wprowadzenie nowych postaci, pozostawiam WamJ Unikajmy jednak krwawych masakr i obcinanych głów...

Dopisy:

1. Podążali we dwójkę ubitą ścieżką...  11.03.2009 czytaj»
2. Niczyje oczy nie mogły wyrazić tylu uczuć...  20.03.2009 czytaj»
3. Nieoczekiwanie sokół nastroszył pióra...  21.03.2009 czytaj»