Księżyc w mózgu, czyli

Keen_Student 190

Od: 05.03.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 17,

Dopisów: 404,


Opis świata:

Wiem, pewnie pomyślicie, że mam takowy "Księżyc w mózgu", skoro wpadłem na taki durny pomysł.

Piszemy tu opowiadanie o... o mnie i o Was. Tak, o mnie. Nie to, żebym miał jakieś egoistyczne zapędy, że muszę brać udział w takowej fabule. Po prostu wpadłem na nieco nietypowy pomysł. Nie wiem czy to się uda.

Chciałbym, żebyście wszyscy stworzyli prostą, niebanalną fabułę. historie pisane życiem.

Zasady są takie:

1. Piszemy w pierwszej osobie liczby pojedynczej czasu przeszłego;

2. Wprowadzamy swojego bohatera. Piszemy o samych sobie i o innych osobach biorących udział w opowiadaniu. To nie mają być wyidealizowane postaci, bez wad. Wszyscy mamy wady, a w opowiadaniu chodzi o to, abyśmy mogli się lepiej poznać, spróbować napisać coś o sobie na wzajem, spróbować zawiązać pewne więzi, sprawdzić czy aby na pewno dobrze się znamy, czy faktycznie podjęlibyśmy takie decyzje, jakie opisywane będą przez innych dopisujących się oraz przez nas.

3. Wszyscy nasi bohaterowie mieszkają w jednym mieście. Najlepiej na jednej ulicy, tak abyśmy "mogli się często widywać" i lepiej poznać. To jedyna rzecz, jaka będzie zmyślona.

4. Wpisy dotyczące danej osoby oddzielamy trzema gwiazdkami, robimy akapit, wpisujemy swoje imię (rzeczywiste!), kolejny akapit i wpis.

5. Nie wiem, co z tego wyjdzie. Pewnie totalny chaos, ale dlaczego nie spróbować?A i jeszcze jedno: jeżeli zamierzacie się dopisać, podeślijcie opis swojej osoby na msg lub w inny sposób.

A oto opisy bohaterów opowiadania:Czarek - (ponieważ Cezary do zbyt debilne imię jak na bohatera;P) ma 21 lat i uważa że jest "zajebisty" (nadużywa tego słowa). Studiuje, chociaż do końca nie wie co. Pamieta tylko ze raz w tygodniu zakłada biały fartuch i patrzy przez mikroskop, a potem dziewczyny podrzucaja mu notatki. Czarujący, przystojny i dobrze zbudowany, uwielbia podrywać, zwłaszcza te ciche i niedostępne. Uważa sie za supersamca i zawsze musi być w centrum uwagi. Czasem chamski, bezczelny i agresywny. Nie przebiera w słowach. Zdecydowanie za dużo przeklina i za duzo pije. W weekendy pracuje, a raczej pomaga wujkowi przy warsztacie samochodowym. Będzie "mieszaczem" i czarnym charakterem opo, co by nie było za słodko.Kamil - urodzony w lipcu 1994 (ile ma lat, sami sobie policzcie :P), stan: wolny, 183 cm wzrostu, szatyn, zielone/szare oczy.

Kamil to chłopak wrażliwy, ciepły i otwarty. Łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi, uwielbia z nimi przebywać. Jego wady to wybuchowość - łatwo go zdenerwować; prawdomówność (niby i zaleta, ale gdy mówi się prosto w twarz rzeczy, o których nie powinno się mówić...); często ma zmienny nastrój.

Kamil uwielbia czytać. Często można go zauważyć czytającego na szkolnym korytarzu, na parapecie (w szkole i w swoim mieszkaniu), w autobusie, na łonie natury. Uwielbia śpiewać (ale przeważnie tylko dla siebie), tańczyć (może tańczyć całą noc). Uczy grać się na gitarze. Lubi "przewodniczyć" ludziom, gdyż ma typowe zdolności przywódcze. Jest przewodniczącym szkoły.

Swoją przyszłość Kamil wiąże z dziennikarstwem. Dostał się właśnie do Młodzieżowego Radia Internetowego. Jego marzeniem jest praca w RMF FM albo w TVNie.Katarzyna - roztrzepana osiemnastolatka, obdarzona poczuciem humoru i dystansem do otaczającej jej rzeczywistości. Ciemna blondynka, o niebieskich oczach. Typowa humanistka, choć lubiąca grę w szachy i stare samochody. Nie lubi kłopotów, za to kłopoty lubią ją. Jest jedynaczką, dość rozpieszczoną. Kocha poezję, także tą śpiewaną. W wolnych chwilach przygotowuje się do matury. Bywa ironiczna, czasami złośliwa.Katarzyna "Czuczu" (to prawdziwe imię postaci), ale większośc ludzi zna ją jako Czuczu. Ma 20 lat, studiuje dziennikarstwo, choć swoja przyszłość chciałaby związać z reklamą. Jest ekstrawertykiem i prawdopodobnie ma szczątkowe ADHD - wprost uwielbia być w ruchu, nie znosi nudy i monotonii. Lubi poznawać nowych ludzi, których imiona i tak szybko zapomina. Zapalona imprezowiczka - podobno w piciu alkoholu i rozkręcaniu imprez nie ma sobie równych. Często kłamie, aby ukryc swoje prawdziwe uczucia, lub aby komuś poprawić humor. Nigdy nie zdradza przyjaciół. To może tyle o mnie na początek:)Krystian - osiemnastolatek, który zbyt wcześnie dojrzał. Czasem zdumiewa albo zachwyca swoją powagą w pewnych sytuacjach, może nawet lekko zażenować, gdy na usłyszany dowcip większość towarzystwa wybucha śmiechem, a on milczy jak... jak Krystian. Do nikogo ani niczego nie można go porównać.

To nie znaczy, że jest taki bezwzględny, jeśli chodzi o inne sprawy. Beztrosko traktuje życie, zależy mu na ludziach, zależy mu na dobrych relacjach z nimi (choć często oceniają go z góry). Szanuje wszystko i wszystkich.

Jeśli chodzi o zainteresowania, to uwielbia słuchać muzyki (lepiej powiedzieć od razu, że Enyi), płakać przy pięknych powieściach miłosnych, czytać poezję Słowackiego i Plath, przesiadywać do późna w nocy, próbując wykrzesać z siebie jakieś tandetne wierszyki... choć czasem wychodzą mu naprawdę niezłe i nieraz doprowadził tym do łez kobiety! Szkoda tylko, że nie wszyscy doceniają jego talent...Magdalena Pudło, lat 21, znak wodnik, dzień urodzin: walentynki.

Studiuje angielski, zapomina, że jest umówiona i zawsze jest punktualna. Nie lubi ludzi, którzy chcą być w centrum uwagi. Tam jest jej miejsce, a nie innych włochatych małp. Lubi czytać, uwielbia czytać, baaaa ubóstwia. Zwykle widziana z książką w ręku (często wpada na słupy jak czyta), zimą jak wieje i pada śnieg to słucha muzyki, czasami sobie podśpiewuje. Lubi pogadać z paniami sprzątaczkami, albo kierowcami.

Ma przy sobie zawsze żelki i coś do czytania. Ostatnio zaczęła czytać Bravo Girl, bo jak to mówi – odpręża ją i ma polewkę z listy do redakcji. Oczywiście nie kupuje owej gazety tylko wypożycza z biblioteki.

Nie umie gotować, przewraca się, wszystko jej spada, a każda wystająca część szafy jest po to, żeby się uderzyła. Beka naprawdę głośno.:)Samanta, czyli ja:

Niespełniona informatyczka, leniwa. Szybko się irytuje, dość nerwowa i gwałtowna. Gdy ktoś trafi w temat, potrafi zagadać na śmierć, zdarza się jednak, że nie ma weny i siedzi zupełnie cicho. Lubi pozować na racjonalistkę, ale pasjonuje się Freudem, podświadomością itp. Lubi też matematykę i fizykę/która z kolei jakoś nie chce jej polubić/, czytać, słuchać do znudzenia piosenki, która jej się podoba, negować wiele rzeczy i kontrowersyjne tematy. Jabłecznik i pierogi kocha zaś nade wszystko. Czasem nieobliczalna. Zafascynowana kulturą wschodnią i słowiańską.

Uczy się w drugiej klasie liceum, profil mat - inf.

Wygląd: brązowe oczy, brązowe włosy do ramion, woli ciemne kolory.

Chyba wsio. ;]Zapraszam do "Księżyca w mózgu"

Dopisy:

1. Kamil Siedziałem na szerokim...  17.01.2010 1 czytaj»
2. Magdalena Zmarzło mi wszystko...  17.01.2010 1 czytaj»
3. Kamil Gdy wstawiłem już wodę...  17.01.2010 czytaj»
4. Marta Wracając do domu z , ,Biedronki"...  17.01.2010 2 czytaj»
5. Kamil Usłyszałem dzwonek...  17.01.2010 czytaj»
6. Kamil Do pomieszczenia weszła Magda z...  18.01.2010 czytaj»
7. Magdalena Nic nie mogłam poradzić...  18.01.2010 czytaj»
8. Marta Zaczęła boleć mnie głowa ....  18.01.2010 czytaj»
9. Kamil Wykąpaliśmy tego biednego...  19.01.2010 czytaj»
10. Samanta Wracając do domu...  20.01.2010 czytaj»
11. Kamil W głowie majaczył...  20.01.2010 czytaj»
12. Kamil Uporałem się z...  23.01.2010 1 czytaj»
13. Samanta Siedziałam na skraju łóżka...  24.01.2010 czytaj»
14. Czarek Chciało mi się...  29.01.2010 1 czytaj»
15. Katarzyna Nienawidzę niedzieli ,...  29.01.2010 czytaj»
16. Katarzyna Film okazał się...  31.01.2010 1 czytaj»
17. Kasia vel Czuczu Przywykłam do tego...  02.02.2010 2 czytaj»
18. Czarek Skryłem się między budynkami...  02.02.2010 2 czytaj»
19. Kasia vel Czuczu To jak , wszystko...  02.02.2010 2 czytaj»
20. Katarzyna Błędne koło...  04.02.2010 1 czytaj»
21. Czarek Samanta , stój!...  06.02.2010 1 czytaj»
22. Kasia vel . Czuczu Uspokoiłam nerwy...  08.02.2010 1 czytaj»
23. Czarek Laska nie przestawała się śmiać...  08.02.2010 czytaj»
24. Po chwili trafili na spore blokowisko...  08.06.2010 czytaj»