Czy warto kochać?  zobacz opis świata »

Dopis 106: Kuligowe szaleństwo pozostawiło...

« poprzedni dopis
 

gebilis 64

Od: 25.08.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 7,

Dopisów: 276,


***

Kuligowe szaleństwo pozostawiło niezapomniane wrażenia. Justyna wprost nie mogła powstrzymać radości, która ogarnęła ją całą, jakby nagle stała się małą dziewczynką, której rodzice podarowali wymarzony prezent. Roześmiana, podekscytowana, to ciągnęła za rękaw męża pokazując mu coś z przejęciem na wystawie mijanego sklepu, a to odbiegała kilka kroków nucąc skoczną melodię rozglądając się z zainteresowaniem w około. Gdy Daniel zaproponował, by na obiad wybrali się do Karczmy "Pod Zieloną Górką", przyjęła tę propozycję bez wahania. Karczma mieszcząca się w starej, drewnianej willi przyciągnęła ich dźwiękami góralskiej muzyki, którą było słychać, zanim dotarli do drzwi restauracji. Wybrali miejsca w głębi kamiennej sali o przepięknych, drewnianych stropach. Z sąsiedniego pomieszczenia dochodziły ich skoczne tony wygrywane na wiolonczeli, której towarzyszył akordeon i flet. Zamówili śledzia w miodzie i zrazy zawijane w chlebie. Do swojej śledziowej przystawki Daniel poprosił czystą. Justyna spojrzała na męża lekko zdziwiona. Do tej pory rzadko zamawiał alkohol, lecz pomyślała o panującym na dworze mrozie i nie oponowała.

Zaspokoiwszy pierwszy głód Daniel usiadł wygodniej na drewnianym zydlu. Nalał sobie następny kieliszek i wypił jednym haustem.

- Kochanie nie przesadzasz? - Justa położyła rękę na dłoni Daniela - Chcesz się upić?

-Może? - wysunął delikatnie rękę spod jej dłoni. - Chciałbym z tobą poważnie porozmawiać. - Wypił następną porcję alkoholu.

Justyna patrzyła na niego mocno zdziwiona. Widziała jak wzrok męża mętnieje.

- Kochanie, tylko nie przesadź - szepnęła cicho, coraz bardziej zaniepokojona.

- Masz kogoś! - te słowa dosłownie zagłuszyły muzykę. Justyna siedziała nieruchomo, wpatrując się szeroko otwartymi oczami, w których czaiło się zaniepokojenie w twarz męża. Ten znów nalał sobie wódki do kieliszka. Gdy milczała, wypił.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

oj... ciekawe jaka będzie rozmowa :) za dreszczyk dalę +


Ostro


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.