życie  zobacz opis świata »

Dopis 10: Ładną dzisiaj mamy pogodę . . . zaczął...

« poprzedni dopis
 
- Ładną dzisiaj mamy pogodę... - zaczął niepewnie, siadając tuż obok niej. Kobieta spojrzała w jego stronę.

- Tak to prawda – odpowiedziała krótko. Nie miała ochoty nawiązywać teraz głębszej rozmowy z nieznajomym. Jej umysł za bardzo pochłonięty był rozmyślaniami nad przeszłością.

- ...o tej porze roku szybko robi się ciemno... - kontynuował, przenosząc wzrok na niebo, gdzie rozmazane niewidzialnym palcem chmury ospale przesuwały się w stronę ciemniejącego horyzontu. Yasmin nie odpowiedziała. Nałożyła tylko czarne, bawełniane rękawiczki, po czym potarła dłońmi, by je rozgrzać.

- Zimno pani? Może...

- Czy my się znamy? - przerwała mu niespodziewanie. Mężczyzna zarumienił się, a następnie opuścił wzrok.

- Nie... to znaczy... Znam panią z widzenia. Zawsze obserwuje panią przez okno mojego domu, jak pani przychodzi do parku... - nagle dotarło do niego, że powiedział za dużo. Nigdy nie wiedział jak rozmawiać z kobietami, a w szczególności z tak uroczymi jak ona. Jego szczerość przysparzała mu zawsze wiele kłopotów i tak jak teraz uświadomił sobie, gdy było już za późno, że nie powinien tego mówić. Yasmin uniosła jedną brew do góry, po czym wstała wystraszona z ławki.

- Jest pan jakimś zboczonym podglądaczem, czy co?! - powiedziała oburzona.

- Nie... ja tylko chciałem...

- Zaciągnąć mnie w głąb parku i zgwałcić?! - mężczyzna zaniemówił. Choć jej reakcja była uzasadniona, nie spodziewał się, że wypowie takie słowa na głos. Myślał raczej, że odejdzie czym prędzej nic nie mówiąc. Ku jego zaskoczeniu zaczął czuć do niej podziw. Była silną kobietą i było to widać nie tylko w jej oczach, ale również w sposobie w jaki reagowała na daną sytuacje. - Tak myślałam... - powiedziała nie słysząc odpowiedzi, po czym rzuciwszy w jego stronę pełne politowania spojrzenie, ruszyła w powrotnym kierunku.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Ładnie, ładnie ;) Nie sądziłem, że Yasmin będzie taką twardą kobietą ;) - skądś to znam.... ;)

Tak[,] to prawdasytuacjĘ

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.