Romans ze złem  zobacz opis świata »

Dopis 15: Lena leżała na miękkich poduszkach i...

« poprzedni dopis
 

Perfekcyjna 59

Od: 04.02.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 328,


***Lena leżała na miękkich poduszkach i usiłowała wszystko sobie przypomnieć. Tylko pojedyncze obrazy przenikały jej przed oczami, nie potrafiła ułożyć w całość tej całej układanki. Przymknęła powieki i poczuła na policzku ciepłą łzę. Tak bardzo bolała ją głowa, chciała wrócić do domu i zapomnieć o wszystkim. Pamiętała tylko dym w muzeum i to, jak popuściła. Czy ktoś chciał ją otruć? Czy ktoś zrobił to specjalnie?

- Co ja takiego uczyniłam? - wyszeptała sama do siebie i zasnęła.***Sylwia zaciskając pięści, krążyła po poczekalni tam i z powrotem.

- Może pójdziesz do kawiarni napić się czegoś? - zaproponowała pielęgniarka o zmęczonym spojrzeniu.

- Nie, dziękuję - Dziewczyna potrząsnęła głową. Starała się zachować spokój, lecz cała dygotała. Wiedziała, że pomysł z muzeum to śmierdząca sprawa. Dlaczego Lenę tak do niego ciągnęło? Gdy zastanawiała się nad wszystkim, poczuła lekkie wibrowanie komórki. Wyciągnęła z kieszeni dżinsów nową Nokię i przyłożyła do ucha.

- Halo? - powiedziała cicho, a jej głos odbił się echem szpitalnych ścian.

- Będziesz następna - usłyszała charkot i pikanie sygnału.

Zimna strużka potu spłynęła jej po karku.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Może być? W zasadzie to Lena ma odgrać tu główną postać, lecz w międzyczasie, kiedy bohaterka przebywa w szpitalu, możemy większą uwagę poświęcić Sylwii. Co o tym sądzicie?


Super. Wpis bardzo ładny.


Wg. mnie będzie to miłe urozmaicenie akcji:) (Tylko, żeby całkiem nie stacić Leny z pola widzenia (ale to jak sądzę, mało prawdopodobne)).


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.