Niebezpieczne związki  zobacz opis świata »

Dopis 1: Madeleine stała i przyglądała...

 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***

Madeleine stała i przyglądała się swojej przyjaciółce Annie, która właśnie przymierzała liliową suknię szytą specjalnie dla niej.

- Za mocno – warknęła niegrzecznie do krawcowej, która lekko poprawiała gorset dziewczyny. Madeleine uśmiechnęła się pod nosem. Anna powoli zaczynała być kłótliwa, dziewczyna wiedziała, że lepiej milczeć. Wiedziała o tym również krawcowa, która przygryzła wargę i delikatnie poprawiła suknię.

- A ty w czym pójdziesz na bal? – zapytała Anna wyniośle Madeleine. Była to przyjaźń, która polegała na tym, że jedna dziewczyna podziwiała drugą. To Anna była tą podziwianą i piękną. Księżniczka Madeleine była wysoka i koścista, miała wystające kości policzkowe i mnóstwo piegów na twarzy. Włosy miała długie do kolan i zwykle nosiła je upięte w wysoki kok.

- W sukience – mruknęła Madeleine bawiąc się kosmkiem włosów. Dziewczyna była oczytana i inteligentna, jednak trzymała się z boku. Dzięki temu miała dostęp do wszystkich plotek, do spotkań z mężczyznami z którymi spotykała się Anna.

- Domyślam się – parsknęła Anna i ziewnęła. – Długo jeszcze? – zapytała z wyrzutem krawcowej. Kobieta pokręciła przecząco głową.

- A kto będzie na balu?

- Najlepsi i najpiękniejsi, tacy jak ja. Tacy jak ty czyli średnio ładni też może się znajdą… Mam ochotę na jakiś mezalians! Jak wyglądam? – Anna zakręciła się w koło i uśmiechnęła się. Wyglądała ślicznie. Wiedziała o tym bardzo dobrze. Madeleine przełknęła ślinę i pomyślała, że jej błękitna suknia będzie strasznie uboga przy sukni przyjaciółki.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 4

Księżniczka Madeleine Catherine Marguerite de Lafagora – ma szesnaście lat, jest wysoka i przeciętna, ma długie włosy i mnóstwo piegów. Jest cicha i skromna, żyje w cieniu Anny, z którą się przyjaźni. Jej rodzice nie żyją, wychowała się na dworze razem z Anną i jej bratem. Początkowo jest uległa i niepewna siebie, jednak z czasem stanie się pewną i stanowczą osobą.

jak źle to kasuj, bo ja się nie znam xD

Jest dobrze! i nie mam zamiaru kasować ;)

Madeleine... W skrócie Madzia:D

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.