Pandemia  zobacz opis świata »

Dopis 1:Magda zawsze miała na mnie wręcz...

 

Keen_Student 190

Od: 05.03.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 17,

Dopisów: 404,


Magda zawsze miała na mnie wręcz zbawienny wpływ, ale teraz przeszła siebie samą. Myślałam, że nie uda mi się wrócić do normalności po rozstaniu z Tomkiem, jednak ta znalazła sposób. Powiedziała, że wybieram się na świetną imprezę zamkniętą. Postawiła mnie przed faktem dokonanym: kupiła już bilety, a Patryk czekał na nas w samochodzie pod domem. Z mamą o dziwo nie było kłopotu. Puściła mnie od razu. Oczywiście nie obyło się bez jej ostrzeżeń, ale to i tak nieco dziwne, że pozwoliła mi na wyjście wieczorem. Może faktycznie rozumiała mój stan psychiczny?

Zabawa zapowiadała się wybornie: świetny klimat, dobry DJ... Był też wyborny... alkohol. Wiem, że nie powinnam była pić, jednak to tylko mały kieliszek. Gdy wypiłam kolejkę poczułam, że moje ciało rozgrzewa się. Nie mogłam jednak tańczyć, coś mnie „odpychało”. Może musiałam przejść okres takiej „żałoby” po ukochanym, który i tak naprawdę już nic dla mnie nie znaczył. Był tylko eks-chłopakiem, kolejnym durniem, który mnie zranił. Ale dość tego! Czas się zabawić! Patryk zaprosił mnie do tańca, a tańczyć umiał świetnie. Zazdroszczę Magdzie, że ma takie ciacho (które na dodatek umie doskonale tańczyć!) pod ręką. Ja zawsze muszę wpadać na takich pustych palantów, którym tylko jedno w głowie.

Nagle stało się coś dziwnego. W drugim końcu sali usłyszałam jakieś krzyki i piski. Ludzie zaczęli się przepychać w kierunku głównego wyjścia. Czułam tylko zapach alkoholu zmieszanego z zapachem potu. Widziałam tylko przejście i tłum osób ciągnących do wyjścia, od którego dzieliło mnie już tylko kilka metrów. Gdy moje nozdrza zapełniły się kojącym zapachem świeżego, chłodnego, wieczornego powietrza i ujrzałam tłum funkcjonariuszy ubranych w dziwne kombinezony z bronią w dłoni, czułam, że wypełnia mnie... panika.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 10

Wiesz dlaczego ;)


Za świetny pomysł!!! Kocham takie akcje xd


Dziękuję:) Ja wiem za co, ale moderatoezy i użytkownicy mogą nie wiedzieć za co...


Kurczę, umierałam ze strachu na "I am legend" bo takie klimaty są strrrrraszne... (ok, ja zasłaniam oczy nawet na "Scary Movie", ale to inna historia). W każdym razie - plusy za to, że wreszcie coś nowego, a nie kolejny horror polegający na krwawym wyżynaniu... aczkolwiek takie też są czasem wciągające. No, mam nadzieję, że opowiadanie się nie zepsuje.


Oby nie ;)


Opis świata, czyli co mi się rzuciło:


 


* Uwielbia DOBRĄ zabawę i muzykę. Akcja rozpoczyna się, gdy Wera jest na dyskotece. Trwa DOBRA zabawa.


* Za spanikowanymi imprezowiczami wybiega pięć osób, które nie wyglądają „normalnie” z ich oczu sączą się krople krwi. – dałabym po normalnie kropkę i rozpoczęła o tych oczach jako nowe zdanie. Bardziej by pasowało.


* W stronę tej grupy trafiają strzały,- strzały takie z łuku?


* wynika się – wymyka się


* Życzę miłego pisaniaJ Keen_Student™ - tego J nie kumam ;P


przeczytałam całe opo, pomysł zapowiadał się ciekawie, ale potem nadeszły wpisy, które ów pomysł miały ładnie przedstawić. nie udało się. nie podobają mi się wpisy. tylko twój jest ok, reszta... no cóż - mam wrażenie, że zero przemyślenia i wysiłku. ale skoro ciebie, jako autora i pomysłodwace zadowalają takie...


OPIS ŚWIATA:
* [/16-][szesnasto]latka.
* Nie wie[,]
* zewnątrz[,]
* "normalnie" [-] z ich
* {"publiczki"} - Takie słowo istnieje?
* osoba[,] która
* uciekła[,]
* {osoba KTÓRA uciekła jest zarażona wirusem agresji, KTÓRY przenosi się} - powtórzenie
* zombie[/,] czy
* bestię[,] żądną
* infekcja"[,] jak
* wy[/ni][my]ka się
* osoby[,] poddane
* "z zewnątrz"[,]
* [/n][N]arracja: pierwsza
* Weronika[/;][.]
* [/u][U]kazujcie
* wirusem[/;][.]
* [/p][P]odtrzymujcie
* nastrój[,]
* się bali[/;][.]
* [/k][K]to chce
* {"I am legend"} - nie rozumiem, po co cytujesz tytuł angielski, jeśli jest on po polsku "Jestem legendą". Tym bardziej, że później odwołujesz się również do zagranicznego filmu, podając już jego polski tytuł.
* [/n][N]iech będzie to
* psychologiczne[ ]([/ ]choć
* elementy[/ ])[/ ]!
* pisania[/J][,] Keen

WPIS:
* Z mamą[,] o dziwo[,]
* Oczywiście[,]
* kolejkę[,]
* eks[/-][ ]chłopakiem,
* alkoholu[,] zmieszanego
* tłum osób[,]
* funkcjonariuszy[,]
* kombinezony[,]


Na pomysł opowiadania wpadłeś może po filmie "Rec"? Bo jak dla mnie jest dużo zbieżności.


ks_hp... lecę się stosować :P


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.