Księżyc w mózgu, czyli   zobacz opis świata »

Dopis 2: Magdalena Zmarzło mi wszystko...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***MagdalenaZmarzło mi wszystko. WSZYSTKO. Łącznie ze stopami w wielkich skarpetach, włosach na pępku i palcach. Wbiegłam po schodach, które były pokryte kuszącym lodem. Nie przewróciłam się, a jakbym nawet się przewróciła to i tak bym się roztrzaskała jak szklana lalka. Bum! I po mnie. Zaczęłam szukać kluczy po kieszeniach, a potem w torbie. Oczywiście znów ich nie miałam! Odwróciłam się na pięcie i oparłam się o drzwi, czując jak klamka mi się wbija w lodowate ciało. Mój wzrok padł na oświetlone okno. Siedział tam mój znajomy wielce zaczytany. Tak podjerzewam, że zaczytany. Obydwoje bardzo lubimy czytać i konkurujemy w miejskiej bibiliotece o tytuł największego czytelnika roku. Pewnie czyta "Zmierzch", poleciłam mu tę książkę tydzień temu, bo przeczytałam i nawet szybko mi zeszła. Ruszyłam wolno po schodach, potem przez ośnieżoną ścieżkę, a następnie przebiegłam przez ulicę i po chwili stałam przed drzwiami. Otworzył prawie natychmiast.

- Siema! - krzyknęłam radośnie i kuszona ciepłem wtargnęłam do jego mieszkania jak intruz. Okulary od razu zaparowały, a ręce zaczęły się wolno ogrzewać.

- Herbaty zrobię - mruknął i poszedł do kuchni. Stałam w płaszczu, butach i zaparowanych okularach na środku przedpokoju i delektowałam się ciepłem, chwilą odmrażania.

- Nie masz kluczy?

- Mam! Tylko nie wiem gdzie, a rodziców nie ma, brat gdzieś się szlaja...

Pomógł mi ściągnąć płaszcz i udawał, że się schyla, żeby mi rozwiązać buty. Odgoniłam go ze śmiechem, jak jakąś natrętną muchę, która lgnie do gówna. Hehe.

- Byłam w bibliotece i mają tam książki - poszłam za nim do kuchni, gdzie woda już się zagotowała, a kubki czekał tylko na ogrzenie się od środka.

- Taa? Biblioteka i książki? - zaśmiał się Kamil i pokroił cytrynę, która zaczęła tak kusząco pachnieć, że aż sobie kichnęłam.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 7

Tak. Podoba mi się! Bardzo.

Potem dam korektę.

uff to dobrze że pasuje ;]


Ale ekstra! Ja też do Was przyjdę tam...! Haha ;PP

to ja cię nie będę lubiła :P


To za to, że mi się podoba wpis. = 1


A to za to, że szybko się dopisałaś i na zachętę. = 1


o to cho?


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.