Wszystko można kupić  zobacz opis świata »

Dopis 14: Małgorzata postanowiła poważnie...

« poprzedni dopis
 

marian_109 26

Od: 03.09.2006,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 200,


***

Małgorzata postanowiła poważnie porozmawiać z mężem. Dziwne, ale do tej pory unikali trudnyego dla nich obojga tematu. Wydawało im się, że jakoś wszystko samo się wyjaśni, a może nawet przejdzie, tak jak gdyby była to grypa. Jednak w końcu przyszedł czas na podjęcie ważnych decyzji.

- Kochanie? - Małgorzata zagadnęła męża. - Musimy poważnie porozmawiać.

Krzysztof wzdrygnął się. Ton głosu jego żony nie zdradzał nic przyjemnego.

- Ok, o czym będziemy rozmawiać?

- Mam wrażenie, że oboje wypychamy z umysłu twoją chorobę. Ale do cholery, musimy coś postanowić. Nie ma czasu na zbyt długie myślenie, czekanie, zastanawianie się. Tak naprawdę dopiero teraz zrozumiałam ile dla mnie znaczysz, kiedy okazało się, że w każdej chwili mogę cię stracić - do oczu Małgosi napłynęły łzy. Nie mogła jednak okazać słabości przy mężu. Właśnie teraz, jak nigdy dotąd potrzebował jej siły i wsparcia. - Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ciebie zabraknie. Ani ja ani nasza córeczka. Dlatego wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie dawcy, takimi, no... jakby to powiedzieć... niekonwencjonalnymi metodami...

- A mogłabyć troszkę jaśniej mówić - Krzysztof przerwał monolog żony.

- Kupić serce. Nieważne skąd, od kogo i za ile. Po prostu je kupić. Nie obchodzi mnie czy ktoś będzie musiał umrzeć, czy pójdziemy do więzienia. Nie pozwolę, żebyś umarł!

Krzysztof był zaskoczony tak stanowczym postawieniem sprawy przez Małgosię. Pamiętał, że kiedy na początku poruszyli ten temat, ona szybko wycofała się z rozmowy.

- Kochanie, ale czy ty na pewno wiesz co mówisz. Jesteś pewna, że chcemy to załatwić w taki sposób?

- Tak, jestem pewna. Kocham cię ponad życie - mówiąc to Małgorzata rzuciła się w ramiona męża. Nie mogła już dłużej powstrzymywać łez.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

*trudn[/y]ego

*Ani ja[,] ani

*mogłaby[ś] troszkę

*mówić[?]

*wiesz co mówisz[?]


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.