Marzenia jak kolorowe balony

Cymelia 2

Od: 06.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 5,

Dopisów: 7,


Opis świata:

- Kolorowy i pachnący latem jest otaczający nas świat.Dziwny byłby świat bez barw...dla kota , nie.
Dla mrówki, ważki jest o wiele barwniejszy , dla ptaków też !
- A dla nas , istot zamieszkujących Ziemię ???
- Jest jak odpustowy zestaw balonów , zebranych w pąki o nieregularnych kształtach.
- Niesfornie miotających się na wietrze , niosącym marzenia do spełnienia.
- To jak koncert życzeń dedykujący nam marzycielom kolorowe , owocowe galaretki zamiast piosenek do słuchania - jest marzenie do skonsumowania.
- Smacznie się je zajada np: jak chałwę sezamową , czy orzechy laskowe lub jeżyny rwane prosto ze skarbca leśnej polany.
- Niechaj NIKT Z WAS , nie zawaha się je mieć ,niech zawierzy tej mocy nieziemskiej i wypowie je na głos - do niebios !!
- One milczą , bo uważnie wsłuchują się w Wasze słowa :) a milczenie jest zgodą.
Wiatr unosi nasze marzenia bardzo wysoko i daleko ... hen , tam w krainę możliwości i braku rzeczy ,i planów z kategorii "niemożliwe".
- Dzisiaj wszystkie dzieci świata jednocześnie wypuściły balony w kolorach tęczy z przewagą koloru niebieskiego , do którego znienacka wylano kubek mleka o zawartości tłuszczu 66 % ...niestety dzisiejsze niebo miało identyczny odcień i mało kto zwrócił na te pyszne zjawisko uwagę.
- Natomiast pozostałe barwy zaistniały na tyle , na ile ludzie ZDĄŻYLI UJRZEĆ lub byli skłonni i bez przymusu podnieśli do góry swe oczy.
- Niestety , niektórzy wolą podziwiać czubki białej piany na złotej podeszwie chmielu , myśląc , że tym się rozweselą !
- Są i tacy , którym złotem mienią się kolorowe sny o potędze , o krainie obfitości, która ich chętnie zaprosi w gości.
To kochankowie bogiń z morskiej piany powstałych jak Afrodyta , którzy mkną na jednorożcu w blaskach księżyców - tam Jowisz i Saturn ich sprzymierzeńcem oni są ich wybrańcami gdyż śpią z aniołami i marzeniami , co noc wtulając głowy pod ziemski koc.
- Tak się dzieje wówczas , gdy smakuje każdy okruszek chleba zjadany w towarzystwie kaczek , lub gdy Florian dopieszcza dłońmi wyglądającymi jak buraki pastewne młode śliwy , winorośl ukrytą przed rogasiem , który świtem bryka z zającem zuchwałym po łące skąpanej brzaskiem.
- Balonowe niebo o smaku gum do żucia z epoki donaldowej-pewexowej jest prezentowane przez Panią Jarzębinę i jej ciotkę Kalinę jedynie , tym którym świeci słońce , bo chodzą z podniesioną głową - bo podnoszą ją tak wysoko marzenia.
- Zdradzę Wam jedno z moich marzeń : chcę by w tą zimę , gile i wrony pościągały takim drzewom jak : dębom , bukom , jesionom, modrzewiom , świerkom , jałowcom i sosnom ciężkie , zimowe czapy a zwinne sikorki zrobiły dla nich na drutach , berety z wiszącymi pomponami zamiast sopli.Koniecznie w kolorach flagi jamajki - wtedy wilk będzie syty i owca cała , bo zniknie szybciej pokrywa biała.
- Taką pokrywę może mieć każdy z Nas, ale nawet Rudy 102 dał sobie z nią radę - wystarczy ją odrzucić , podnieść ją do rangi ołowianych żołnierzyków i wymalować im chusty z napisem "bezołowiowi-cywile"
Wtedy to na łąki , polany czy leśne zakamarki wpłynie wstęga biało-czerwona , zdobiona przebiśniegami , przylaszczkami czy wierzbowymi baziami. Niebawem przylecą bociany , potem wilgi i kormorany , do ZOO wrócą z Afryki pawiany , legwany.
- Morska trawa , mowa trawa i wiosenna oprawa obrazu
- jaskółki nie czyniąc jeszcze wiosny , ale za to wniosą nastrój podniosły i będzie szumnie ,wesoło !!
- Orzeł biały dostrzeże te zmiany , dumnie pilotując drogę , myśli odzianej w płaszcz wolności.
A gdy wóz drabiniasty w marzenia wystrojony , przez bułanka ciągnięty uda się w me strony , wtedy szeroko otworzę oczy, ze zdumienia - Że Jednak Spełniły Się Moje Marzenia.
- Innych już nie wypowiem , bo jestem w zmowie z moją duszą , i na razie je zagłuszę ciszą , co tylko muzyka jest od Niej najlepsza.
- Idę teraz spać , bo marzenia zniecierpliwią się i zaczną mi wyskakiwać przez otwarte okna , idę z nimi na nocną naradę - wiem , że nie wszystkim dam w tym roku radę , ale ale co to >> kto to >> toż to Krasnale - aha !! już po walnym zgromadzeniu .... uhm , coś się kłębią coś jeszcze miarkują , radzą ... o co im chodzi ??
- Wtem Najstarszy z nich Krasnal Klemens , poprawia kubrak i mówi tak:
- Zapamiętaj Cymelio nasze przesłanie , ułożę je Tobie w logiczne zdanie , poniżej:

- " Pomyślna realizacja marzeń jest jak przypadek wozu i konia. Bez współpracy koni , wóz pełen marzeń nigdy , nigdzie nie dojedzie"
- Krasnale w podskokach znalazły się na zapiecku a ja idę sprawdzić , czy nie zeszło mi powietrze w Zeepelinie ( nie wiem jak się poprawnie pisze nazwę sterowca) idę napoić konie i położę wóz marzeń pod gruszą na dowolnie wybranym boku.
Cenię wolność wyborów w państwach demokratycznych.
- Lubię kolor cynamonowy - tak pomaluję mój powietrzny statek.
- A Wy na żółto czy na wiśniowo ??
Ugaszę pożar pragnień Tymczasem-Tymbarkiem-Nocnym Markiem.
Kolorowych snów , życzy Fan Klub Marzycieli "DYZIO"