życie  zobacz opis świata »

Dopis 18:Mężczyzna wybiegł na zewnątrz i rozejrzał...

« poprzedni dopis
 

matthaeus 82

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 68,


Mężczyzna wybiegł na zewnątrz i rozejrzał się wokół. Nie znalazłszy wzrokiem dziewczyny, wrócił do domu i dopadł telefonu. Gdy po paru przeciągłych dźwiękach po drugiej stronie zapanowała cisza, z jego ust wydobył się cichy szept.

- Uciekła.

Rozmówca nie mógł przyjąć do wiadomości informacji zawartej w prostym wyrazie. Słuchawka zabrzęczała więc, buntując się przeciw krzykowi mężczyzny.

- Jak to uciekła? Masz ją znaleźć rozumiesz? Masz ją znaleźć przed wieczornym wydaniem dziennika, bo inaczej zrobię ci operację plastyczną, której skutków nie naprawi żaden lekarz!

Dłoń, w której trzymał słuchawkę zatrzęsła się i rzuciła przedmiot prosto w stojące nad telefonem lustro. Odłamki szkła rozsypały się po podłodze, niszcząc godzinną pracę zatrudnionej przez szefa meksykańskiej sprzątaczki.

Wsiadł do zaparkowanego przed domem samochodu i ruszył w stronę domu dziewczyny. Znów będzie musiał znaleźć sposobność by ją porwać, nie może przecież wejść do jej domu i siłą zawieźć do szefa. Musi dokładnie przemyśleć plan działania i sprawić by zdarzył jej się niewielki wypadek. Niewielki, lecz wystarczająco groźny, by strach zagnieździł się głęboko w podświadomości kobiety i spowodował chwilową utratę świadomości, zwaną omdleniem. Wbił się głębiej w skórzany fotel i zjechał na pobocze, gdzie jego umysł miał stworzyć kolejne dzieło sztuki.

Pół godziny później stał już pod drzwiami domu Yasmin, a opuszek jego palca spoczął na przycisku, który oznajmił domownikom obecność Martiego Magginsa.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

To tylko wątek poboczny, starajcie się by nie wyparł głównego.

znaleźć[,] rozumiesz?porwać[.] [n]ie może - kropka, zamiast przecinka // po wstawieniu kropki - wielka literasprawić[,] by
Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.