Śnieżka  zobacz opis świata »

Dopis 1: Miał żonę , dzieci , a nawet miał matkę...

 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***Miał żonę, dzieci, a nawet miał matkę, która mieszkała w domku na przedmieściach. Był bogaty i zabawny. Często wyjeżdżał w sprawach służbowych i nie kryjmy: lubił się zabawić. Gustował jednak w dobrych, przyjemnych i czystych burdelach. W każdym mieście znał przynajmniej jeden, w którym osiągnął szczyt swoich możliwości. Tego pięknego, ciepłego i słonecznego dnia, gdy ptaki śpiewają wysokie trele szedł ulicą i wypatrywał pewnego domu. Dowiedział się o nim od miejscowego sklepikarza. Dom ten podobno był prowadzony przez kobietę z wysoką klasą, wdźwiękiem i urokiem. Zatarł ręce z radości i przygładził czarnego wąsa. Po chwili stanął przed budynkiem, który na pierwszy rzut oka wyglądał jak stara kamienica. Jednak, gdy zmrużył oczy i podszedł bliżej zobaczył, że dom jest otynkowany i pomalowany na różnobarwne odcienie purpury. Okna były idealnie czyste, a zasłonki dopasowane do całości. Przynajmniej on miał takie wrażenie. Podszedł blisko i delikatnie przejechał palcem po drewnianych drzwiach. Poczuł nutkę podniecenia. Podniósł rękę i zakołatał do drzwi. Po chwili otworzyła mu przepiękna dziewczyna o rudych włosach i obfitych kształtach.

- Zapraszam - dygnęła. Piersi lekko zafalowały pod luźną sukienką. Właśnie takie kobiety lubił najbardziej - naturalne. Wszedł do środka i poczuł cudowny zapach perfum.***- Nowa, piękna, piękna, nowa - chodziła nerwowo po pokoju stukając obcasami drogich butów. Usłyszała głosy na korytarzu i otworzyła drzwi. Wychyliła się i spojrzała prosto na wysokiego i przystojnego mężczyznę, który oglądał akty namalowane na ścianach. Zaschło Jej w ustach, ponieważ mężczyzna przypominał jej kogoś. Weszła z powrotem do swojego pokoju i usiadła na kanapie. Nalała sobie wody z cytryną i dostojnie ją piła. Są kobiety, które nawet podczas tak prozaicznej czynności jak picie wody wyglądają olśniewająco. Ona należała do nich.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 4

Moja sugestia: ten mężczyzna to będzie ‘gajowy’ z bajki, będzie on stałym klientem burdelu, później być może bliższym przyjacielem Królowej.

Podoba mi się twój styl pisania. Zawsze piszesz interesująco, masz ciekawe pomysły, każdy dopis wnosi coś do akcji. Plusy zostawię tutaj, ale komentarz odnosi się do ogółu twej twórczości na piszmy (również do tego wpisu).

* /gdy ptaki ŚPIEWAJĄ wysokie trele[,] szedł ulicą/ - utrzymuj spójną ciągłość: jeśli piszesz tekst w czasie przeszłym, to niech będzie on taki w całości.
* bliżej[,] zobaczył, że
* po pokoju[,] stukając
* przypominał [/j][J]ej kogoś
* czynności[,] jak picie wody[,] wyglądają


* przypominał [/j][J]ej kogoś


 


„Ach, zapomniałabym - pisząc o Królowej, piszcie zaimki osobowe zawsze wielką literą - Ona, Niej, Jej.” – w opisie świata. Tak więc to nie jest błąd.


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.