Czasopismo  zobacz opis świata »

Dopis 1:Mikołaj ciągle skupiał...

 

oleyana92 28

Od: 07.07.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 8,

Dopisów: 46,


Mikołaj ciągle skupiał się nad tym, co wychodzi mu najlepiej, czyli pisaniu. Czasem odczuwał zmęczenie i chęć jakiejś zmiany, choćby malutkiej. Kiedy odchodził od biurka i mówił:

- "Zostawie to!..."
za każdym razem jednak wracał do tego biurka i ciągle coś nowego tworzył. Czekał na Marlenę szkolnego, paparazzi, która - miała mu dostarczyć nowych, ciekawszych plotek, które mógłby opisać. Dziewczyna długi czas się spóźniała, ale to jedna z jej wad. Mikołaj, kiedy kogoś przyjmował do swojego zespołu zawsze cenił i mu pomagał.

Do jego zespołu należeli:

Marlena - 16-letnia dziewczyna aparat. Żyła fotografią, a nawet, gdy jej nie robiła ciągle przeglądała kolorowe czasopisma skupiając się na sposobie pisania.

Przemek- (18 lat) On zajmował się strona graficzna gazetki. Przez uczniów nazywany "człowiek zagadka”, ponieważ nikt nie wiedział skąd pochodzi. (Był Meksykaninem, ale to ukrywał, chcąć do reszty pozostać nierozwikłana zagadką.)

Reszta załogi to redaktorzy: Gunia (Aga), Cykor (Witek), Donija (Gosia), Tołdi (Tomasz), Rafi (Rafał) i sam wielki mistrz szkolnego pióra Mikołaj, czyli po prostu Mikołaj.
 
1
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 8

No nie mogę, masz talent jak nie wiem co. Jednym zdaniem (Był Meksykaninem, ale to ukrywał) potrafisz zdziałać cuda. Idę dumać przy herbacie i spokojnie rozpatrzeć kwestię, czy to w ogóle możliwe żeby być Meksykaninem i skutecznie się z tym ukrywać.

KOREKTA:
*nad tym[,] co
*czyli pisaniu[.]
*[C]zasem odczuwał
*i mówił: ["]Zostawię to!["]
*"Zostawię to"[,] za każdym razem [do niego] wracał i [tworzył.]
*Marlenę [-] szkoln[ą] paparazzi [-] która
*która miała mu [dostarczyć]
*plotek[,] które
*Dziewczyna [często się spóźniała], ale to jed[y]na [jej wada].
*[Mikołaj przyjmował do swojego teamu osoby, które cenił i którym pomagał].
*Marlena[ ]-
*[żyje] fotografią, a [kiedy nie "czai się" za obiektywem, przegląda kolorowe czasopisma.]
*Przemek[ ](18[ ]lat) - [zajmuje się stroną graficzną gazetki, przez uczniów nazywany "człowiekiem-zagadką", z racji tego, iż nie przyznaje się do swojego pochodzenia (jest Meksykaninem, ale to ukrywa).]
*szkolnego pióra[,] Mikołaj [-] czyli

KOMENTARZ DO KOREKTY:
Na początku chcę zaznaczyć, że korekty mają jedynie pomóc użytkownikom. Wszystkim nam zależy przecież na tym, by pisać po prostu LEPIEJ.
Przy tworzeniu korekty miałem problem przy zdaniu: "Dziewczyna długi czas się spóźniała, ale to jedna z jej wad". Nie wiem tak naprawdę, co miałaś na myśli: fakt, że Marlena była już bardzo spóźniona, ale "spóźnialstwo" to tylko jedna z wielu jej wad (jeżeli tak, to może warto w tym momencie byłoby wskazać jakie to jeszcze wady posiada Twoja bohaterka); czy może, iż często zdarzało się jej spóźnić na spotkanie, ale była to jej jedyna wada?

KOMENTARZ:
Pisząc - ćwiczysz, więc pisz jak najwięcej. Na moją pomoc zawsze możesz liczyć.

PS: Myślę, że powinnaś oddzielić (na przykład trzema gwiazdkami) początek opowiadania od opisu jego bohaterów.

KOREKTA:
*"KTÓRA miała mu donieść nowych, ciekawych plotek KTÓRE" - przeoczyłem te powtórzenia.

Korekta zawsze się czepia. Pamiętaj że przytrafiają ci się perły, to dla pisarza dobry znak.

Keen_Student od tej pory wszystko, co będę pisała będę pozostawiała Ci wyjaśnienie w chmurkach. Odpowiada Ci?

Sądzę, że to w głównej mierze zależy od tego, czy Keen potrafi czytać z chmur... szczególnie podczas słonecznej, wiosennej pogody.

Love,
- po pierwsze: "KOREKTA" jest osobowa, pod "KOREKTĄ" kryję się ja i jestem człowiekiem, a nie komputerem - zapewniam. ;)
- po drugie: wcale się nie czepiam. Zadaniem moderatora jest pomoc użytkownikom, a z racji tego, iż wróciłem - postaram się z tej pomocy wywiązać. Korekty mają na celu poprawę jakości zamieszczanych w serwisie tekstów i naprawdę przyśpieszają proces twórczego rozwoju. Sam nie jestem nieomylny, ale co potrafię, to zrobię - korekty moderatorów (chociaż czasem również mnie irytowały) okazywały się być bardzo pomocne.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.