Kroniki pięciu żywiołów - Piąty żywioł  zobacz opis świata »

Dopis 31: Mrok . One go uwielbiały...

« poprzedni dopis
 

agnusia13 85

Od: 09.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 545,


***Mrok. One go uwielbiały. Były przystosowane do ciemności i zimna. Jedyne miejsce, gdzie nie docierały promienie słoneczne. O tej krainie krążyły mity i legendy.

- Bóg ich ukarał. To jego klątwa! - chodziły pogłoski. Nikt jednak nie znał prawdy, prócz nich - mieszkańców owego miejsca. Nie byli to ludzie.

- Bestie! Potwory! Zmory nieczyste! - krzyczeli ludzie. Nikt jednak ich nie widział. To był inny świat. By do niego dotrzeć, trzeba by mieć ogromną moc. Ludzie jej nie posiadali.

A inni? Potwory? Może... Na razie jednak nie nawiedzały ludzi.

Jest pewna bardzo stara legenda, zapomniana przez żywe stworzenia.

Opowiada o pięciu żywiołach i pewnej wieży, w której podobno jest owe wejście do mrocznej krainy. Miejsce, w którym ta wieża stoi zostało zapomniane. Niektórzy twierdzą nawet, że przestało istnieć.

Pięć żywiołów to inaczej dary ziemi. Podobno niedługo po tym, jak powstał ten świat, pewien odważny młodzieniec uwięził w jakiś przedmiotach źródło wody, ognia, wiatru i ziemi. Był jednak tak zachłanny, że to mu nie wystarczyło. Postanowił zachwiać równowagę, która wtedy panowała i połączył cztery żywioły. Wyniku czego narodził sie nowy - piąty żywioł - magia.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Nieźle jak zawsze. XD

dzięki;] teraz mozesz napisac o legendzie;D Bo ja nie miałam pomysłu jaką wymyslić legende;P

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.