IlUzjA ŻYCIA w mIeśCie SzANGHaju. sLAwo GóRALEwSKY  zobacz opis świata »

Dopis 14:Na szczycie nie było nic...

« poprzedni dopis
 

Love 83

Od: 14.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 23,

Dopisów: 213,


Na szczycie nie było nic, co mogłoby posunąć dalej śledztwo. Ruszyłem w stronę doliny, gdzie była wioska. Ujrzałem światła lamp gazowych które migotały jak robaczki świętojańskie. Ujrzałem tłum ludzi zgromadzonych wokół lodowiska. Dziewczęta z wioski rozgrywały mecz hokejowy i bardzo sprawnie im to szło. Kiedy byłem już blisko tego miejsca, minął mnie mężczyzna na koniu. Przejechał z impetem i zatrzymał się przy palisadzie. Zeskoczył, przewiązał zwierzę i podreptał w stronę zaimprowizowanej trybuny. Siedzieli tam dostojnicy w myckach, a także żołnierze i jakieś kudłate stworzenia. Były oswojone, kibicowały żywiołowo, Chińczycy zajadali ryż. Starcy w myckach obserwowali z uwagą krążek, i kiedy zdarzyło mu się wpaść do bramki, dęli w rogi. Hałasowały dzieci. Jak na wieś w górach panował tam spory ruch.
Ulica była szeroka, czasem przejechał łazik, stara wołga albo transporter. Przy lodowisku stał wojskowy łazik z namalowanymi na burtach białymi skrzydełkami. Wszedłem po schodach do dużej chaty, z której wytoczył się mężczyzna o gabarytach wieloryba. Położyli go na lawetę i odwieźli w siną dal. W środku panował mrok. Tliły się kadzidła. Barman podobny do biedronki skubał słonecznik. Zagadałem do niego ale odpowiedział niezrozumiale.
- To Mongoł, pyta czego pan sobie życzy.
Przy stole siedział jak. Podziękowałem mu skinieniem głowy. Barman zniknął w kuchni.
Jak nie przypominał już znajomego narratora. Jego wielkie rogi rzucały cienie podobne do pomiętego kapelusza bohatera kryminału.
- Jeśli masz zamiar prowadzić tutaj śledztwo, chciałbym obejrzeć legitymację - mruknął.
Podałem mu legitymację.
- Stefan Morąg. RHPK? - Cóż to takiego - zdziwił się.
Rezerwowy Hufiec Policji Konnej - odpowiedziałem.
- Interesujące - rzekł w stronę sufitu puszczając kłęby pary.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.