Czerwone pomarańcze  zobacz opis świata »

Dopis 18:Nagle usłyszała czyjeś kroki na korytarzu...

« poprzedni dopis
 

Cassie 64

Od: 11.01.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 181,


Nagle usłyszała czyjeś kroki na korytarzu. Zamarła... Usłyszała głosy Giancarla i innego mężczyzny, który mu kogoś polecał. Nie wiedziała tylko, czy chodzi o nowego członka mafii, czy potencjalną ofiarę. Mówili o młodym, niespełna dwudziestoletnim Paulo, który był bardzo wysportowany i inteligentny. Na moment zapomniała o filmie i zaczęła podsłuchiwać tych facetów.

- Musimy się spytać o zdanie Savoii. Pewnie jest w swoim gabinecie - mówił Gaincarlo.

" O, Boże! Przecież na drzwiach tego pokoiku jest napisane GABINET" pomyślała Maria i wpadła w panikę. Wiedziała, że w każdej chwili mężczyźni mogą tu wejść. Nie wiedziała, co ma robić... Czy uciekać, czy schować film, czy też... Po namyśle postanowiła wyjąć go z odtwarazacza i uciec przez balkon. Niestety w krótkiej spódniczce i w szpilkach nie byłoby to zbyt łatwym zajęciem. Stała więc z taśmą w ręce i czekała na rozwój wydarzeń. Nagle klamka drgnęła... Nie zastanawiając się włożyła film do stanika i zrobiła kilka króków w tył.

Drzwi się otworzyły. Mężczyźni, szczególnie drugi z nich, wyglądali na zaskoczonych jej widokiem.

***

Alejandro siedział samotnie pod szpitalem. Wdychał aromatyczny zapach czerwonych pomarańczy, rosnących nieopodal. Zostawił w domu Akwilina karteczkę, że poszdł się przejść. Pamiętał, że jego przyjaciel miał dzisiaj porozmawiać z wrogiem. Nienawidził Savoii, ale wiedział, że aby go zabić musi najpierw zdobyć jego zaufanie. Spojrzał w górę. W jednym z okien ujrzał Valentinę. Uśmiechnął się do niej, choć łzy spływały mu po policzkach. Nie był wcale takim twardzielem, na jakiego pozował. Miał dopiero osiemnaście lat, a w ostatnim czasie zdarzyło się tak wiele. Najpierw ci gangsterzy zabili jego brata, a później postrzelili tą dziennikarkę. Gdy myślał o Valentinie odczuwał dziwne ciepło w okolicach serca. Były to uczucia dotąd nieznane i tajemnicze, a przy tym sam nie wiedział, czemu na jej widok zapiera mu dech w piersiach.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

Facet rozmawiający z Gainacarlem to oczywiście Akwilin, który poleca gangsterom Alejandra (czyli Paula).

Obszerny musiał być ten stanik ;D

*Musimy [/się] spytać

*GABINET\" [-] pomyślała

*zastanawiając się[,] włożyła film

*aby go zabić[,] musi najpierw

*t[ę] dziennikarkę

*o Valentinie[,] odczuwał

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.