Śmietnik  zobacz opis świata »

Dopis 1:Napisałam ten tekst w opo , którego już nie ma...

 

gebilis 64

Od: 25.08.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 7,

Dopisów: 276,


Napisałam ten tekst w opo, którego już nie ma. Ale mi się podoba, wiec go tu na stronie chcę zachować.

Wyrwana kartka z pamiętnika.

00.00.0000

Drogi pamiętniku, siedzę przed białą kartką papieru i myślę. Myśli kłębią się w mojej głowie, oblewa mnie zimny pot, a za chwilę czuję gorący podmuch. Dlaczego ja? Dlaczego to dopadło mnie? Pytasz co? Przeczucia. Cholerne przeczucia. Wiem,że coś się wydarzy zanim to nastąpi. Moje sny na jawie doprowadzają mnie do szału. Kierują moim losem, wymuszają na mnie konkretne działania, których bym nigdy nie podjęła, gdyby nie one.

Drogi pamiętniku wiem, że mi nie odpowiesz, ale jesteś jedynym miejscem, gdzie mogę swobodnie o tym mówić. I nie ważne, że może ktoś do ciebie zajrzy, przeczyta i tak nie zrozumie. Nie zrozumie jaki straszny lęk toczy moje serce, gdy ja wiem, że wydarzy się coś, zanim to nastąpi. Czy ze mną jest coś nie tak? Dlaczego ja wiem, a inni nie? Prowadzą spokojne życie, podejmują decyzje dobre i złe, ale ich własne. Dlaczego więc nie ja? Dlaczego dręczą mnie te demony wiedzy przyszłej? Dlaczego to spotyka mnie?

Tyle pytań i żadnej odpowiedzi. wysyłam więc w kosmos wołanie o pomoc. Może z gwiazd lub makro przestrzeni ktoś odpowie mi...?

Tak chciałabym osiągnąć spokój. Nie wiedzieć, nie czuć tego co nieuniknione. I kto mi pomoże?
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 24

jak jest o wszystkim, to jest o niczym.


Opowiadanie to już z założenia łamie kilka punktów regulaminu Piszmy.pl. Że pozwolę sobie zacytować:


"Polityka programowa Piszmy.pl

Mamy trzy elementarne zasady:
1.trzymanie się standardów elementarnej poprawności tekstów: ortograficznej i stylistycznej;
2.nie dla tekstów łamiących prawo i mających na celu nie-fair rozgrywki osobiste;"


"Możesz a nawet powinieneś mobilizować oraz upominać dopisujące się osoby by robiły to w sposób zgodny z zasadami polszczyzny"


"-wpisy muszą być poprawne gramatycznie, ortograficznie, jak również pasować do całego opowiadania, a także pasować do ostatniego wpisu,"


 


Jak łatwo zauważyć, to serwis z tekstami literackimi, które muszą być ze sobą spójne. Dodawanie "luźnych" wpisów z innych opowiadań nie tworzy spójnego tekstu. Nie istnieje też coś takiego jak celowe przyzwolenie na błędy. Mimo takich zastrzeżeń w opisie świata wpisy z błędami będą traktowane tak jak wpisy z błędami, wliczając ich zablokowanie i usunięcie.


Jestem zmuszona poprosić Cię, abyś całkowicie zmieniła opis świata (przy takich założeniach nie może być mowy tylko o przeredagowaniu), w innym wypadku będę zmuszona zablokować to opowiadanie.


ok, przemyślę, co napisałaś wieczorem - bo teraz naprawdę muszę znikać. Wtedy też zrobię poprawę opisu, ok?


A po co to?


Sama nazwa "Śmietnik" brzmi mało zachęcająco. Tzn. kojarzy się z miejscem, gdzie w najlepszym przypadku trafiają gnioty. Dodatkowo świadczy o tym sugestia, że prace mogą zawierać będy ortograficzne itp. Nie wiem, czy znajdziesz chętnych, chcących czytać takie teksty, podobnież je pisać.


Radzę raz jeszcze przemyśleć pomysł.


Pozdrawiam.


Opis przeredagowany, uwagi moderatora uwzględnione. Jak jeszcze coś - jestem otwarta na propozycje...


Moja propozycja - zmienić tytuł.


a dla mnie tytuł oryginalny


Nadal aktualna podstawowa uwaga - tekstowi będzie brak choćby odrobiny spójności. Nie ma żadnych określonych reguł, zasad. KAŻDY tekst na piszmy opiera się na CZYMŚ.


Śmietnik (nie tytułowy, a treściowy) nie ma tutaj miejsca.


Sad Angel - tak po prawdzie, masz konkretne zastrzeżenia, czy po prostu nie podoba ci się moja osoba?  Wyraźnie napisałam, tu może znaleźć się wszystko. I to jest spójne i logiczne. A może jeszcze powiesz, że nie ma tu podobnych opowiadań? Bo tam, przy tej samej formie, twoich zastrzeżeń nie widziałam.


Podaj przykład choć jednego. I skoro według Ciebie JEST już takie opowiadanie, to dlaczego założyłaś kolejne?


Napisałam jasno, jakie są moje zastrzeżenia. To groch z kapustą, a nie tekst literacki. Chyba pomyliłaś portale.


Zastrzeżenia do tekstu wypunktowałam Ci z regulaminu strony, więc bardzo mnie ciekawi, skąd pomysł na te insynuacje.


Przykład pierwszy z brzegu "Drogi Mikołaju..." - tam temat przewodni Mikołaj u mnie śmietnik. I pokaż mi, co tam takiego łączy wypisane teksty, oprócz tego, że są do Mikołaja? Właśnie w tym opo też pisałam  - ale zastrzeżeń do wpisów, że nie są spójne - a nie są, jakoś nie zauważyłam. Tematyka kazdego wpisu w tym opo jest inna. Tam może, a u mnie nie?


Jak ładnie zauważyłaś, motywem wspólnym tamtych tekstów jest to, że są to listy do świętego Mikołaja. Dość konkretne ograniczenie, prawda?


Nikt Ci nie zabrania tworzyć poematu z tekstami o śmiechach. Ale zdecydowanie opis świata nie przystaje do tego, o czym obecnie piszesz (jak i do drugiego wpisu, który jak widać zaakceptowałaś).


I to jest czepianie się i ograniczanie inwencji twórczej - ja w mym opo pozwalam pisać na różnorakie tematy tak jak w "Drogi Mikołaju..." - a ty każesz ograniczyć wyobraźnię. (Myślę, że gdybym napisała, że to mają być listy wrzucane do śmietnika - predzej by do ciebie dotarło, o co chodzi) - ale wybacz, nie napisano nigdzie, że to muszą być tylko listy, wiersze i opowiadania, inne formy także tu mogą znaleźć miejsce.


Zaakceptowałam wiersz, bo odniósł się do tytułu - i to zbrodnia?


Ten opos to nabijanie leveli ;p Bo mogę tutaj wrzucać po fragmentach z moich opowiadań, które mam w tzw "szufladzie" i nie wymaga to ode mnie żadnej inwencji twórczej czy starań bo to kopiuj-wklej. To nadaje się na poemat albo pamiętnik jedynie, bo wyrwane z kontekstu dopisy do opowiadań są bez sensu. A jeśli poemat/pamiętnik to po co to tak naprawdę, skoro można założyć kilka osobnych opowiadań na konkretne tematy w konkretnych działach?


Patrz, Vee zrozumiała, więc jednak da się.


Twoja idea "opowiadania" rozmija się z ideą strony - bo po co wtedy działy i poszczególne teksty, jak można zrobić jeden wielki groch z kapustą?


Zdecyduj się, czy robisz tu pamiętnik, poemat czy teksty tematyczne o śmieciach. W formie "wszystko i nic, byle byle jak" tego nie zostawię.


A do zatwierdzenia tekstu poniżej - sama poinformowałaś, że Twoim wymogiem jest przypis, dlaczego tekst trafił tutaj, a tego przypisu tam nie ma, co utwierdza mnie w przekonaniu, iż nie będziesz pilnowała tu żadnych reguł.


Zgodnie z zasadami piszmy masz trzy dni na poprawki, jeśli się do nich wreszcie nie ustosunkujesz, zablokuję opowiadanie.


Bez urazy, ale ja odebrałam to opo całkiem inaczej. Podoba mi się pomysł. Jest bardzo oryginalny, a przez to ciekawy. Tytuł moim zdaniem jest bardzo intrugujący. I przyciąga. Zresztą w śmietniku można znaleźć nie tylko gnioty, a także perełki. Ściślej mówiąc, złoty łańcuszek, jak moja koleżanka. Dość absurdalne, ale prawdziwe. Takie jest życie. 


Pozdrawiam ciepło.



Przyszłość jest piękna i jasna, przecież to Ty ją tworzysz:-)


och, Wjury możesz uzasadnić plusy? Bo o ile jeden jest spoko, to siedem i taki komentarz to wiesz...  Ciekawa jestem co w tym tekście jest warte siedem punktów. Bo wiesz, ja musiałam wczoraj dokładnie uzasadniać jeden punkt, a skoro wszyscy są traktowani na równi to ty też możesz?


 


 


Pu


Wjury..wierzę w Twoją płodną wyobraźnię i już nie mogę doczekać się Twoich uzasadnień. ;D


Pu, wczoraj sprawdziłam komenty tylko w kilku wpisach i nie rozdmuchuj problemu bo chyba nie chcesz poprawiać i uzasadniać większości swoich komentarzy. Rewolucja na stronie już była i nie sądzę żeby kolejna była potrzebna. :)


Moje plusy są usasadnione, więc nie obawiam się poprawy.


Przeglądałam to opo, przeczytałam dopis Gebilis i mnie zaintrygowało za co siedem punktów, bo ja bym nie dała w ogóle, dlatego ten komentarz.


Co do rewolucji - możesz spać spokojnie, nie czychamy (czyhamy? nie wiem jak się pisze ;P) na twoje miejsce moderatora. :)


Pudełko w moim opowiadaniu powstrzymaj swoje uwagi, jeżeli nie odnoszą się do treści wpisu. Takie uwagi możesz wypisywać na czacie lub pantoflową! To nie miejsce na twoje puste dyskusje.


Czyhamy, tak się pisze jakby co. ;) Szczerze powiedziawszy nie myslałam o tym czy czyhacie czy nie i nie spędza mi to snu z powiek. Natomiast prowokujesz mnie i szukasz powodu do spięcia ze mną, głupio ironizujesz i rzucasz dziwne podteksty i nie trzeba się wysilac by to zwuażyć, po prostu. :)


Zdegustowała mnie trochę ta dyskusja :) ,,Byle nie było!" - chyba hasłem przewodnim...
A szkoda, bo moim zdaniem całkiem niezły pomysł, dla kogoś, kto po prostu nie chce zakładać od razu nowego opo, wystarczy mu, że wyrzuci swoje myśli tutaj. I cóż, że teksty nie będą miały spójności? Przynajmniej będzie ciekawie :)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.