Nasturcja

matthaeus 82

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 68,


Opis świata:

Nazywano ją Nasturcją Większą.

Widzę zdziwienie na Twojej twarzy. Czyżbyś zapomniał, że to właśnie od nazw roślin biorą swe imiona mieszkańcy Ardów? Niewiele Cię nauczono w tej Twojej szkole. Geografia! Oto matka wszelkich bogactw! To z ziemi i morza pochodzą wszakże wszystkie nasze klejnoty i wspaniałe kruszce. Skoro jednak nie za dobrze się w niej orientujesz, przypomnę Ci to co najważniejsze, nim przejdę do opowieści.

Świat nasz to trzy kontynenty. Dwa z nich są permanentnie w stanie wojny i to jedyne co nie zmieniło się od wieków. Trzeci natomiast, to Cum Tenere - kontynent bogów. To właśnie z niego sprawują równowagę. Nie rządzą nami, a tylko nadzorują, by żadna ze stron nie miała zbyt dużej przewagi. Najważniejszym z bóstw jest Aeros - stworzył zdecydowaną większość istnienia i to on uznał, że ciągła wojna między kontynentami będzie najlepszym stanem. Kontynenty dzielą się, jak wiesz, na gubernie. Na kontynencie wschodnim: Ardy - ich mieszkańcy to ardzi, Nordy - nordzi i Fiordy - fiordczycy, na zachodnim natomiast zwyczajnie je ponumerowano. Są tam więc mieszkańcy pierwszej, drugiej oraz trzeciej guberni. W każdej z guberni panują inne zwyczaje, ale także w każdej z nich prym wiedzie inne plemię. W Ardach na przykład, w których zresztą zaczynać się będzie moja opowieść, najsilniejszą grupę stanowią Cisi - ludzie drzew i medytacji, którzy nigdy nie skrzywdzą zwierzęcia, bo sami są po części zwierzętami. Resztę nacji poznasz w toku opowieści, a mogę Cię zapewnić, że o każdej z nich możnaby napisać milion ksiąg, a i tak nawet jednej z ich cech nie pozwoliłoby to opisać dokładnie. Nasz świat zamieszkują bowiem istoty niezwykle skomplikowane i wielowymiarowe, postaram się więc nie upraszczać ich charakterów i charakterystyk.

Wróćmy na chwilę do Nasturcji.

To bardzo młoda dziewczyna, lecz tylko zewnętrznie. Babka podarowała jej kilka lat temu starczy eliksir, po którego wypiciu już na zawsze stajesz się kimś innym. Poważniejszym, mądrzejszym, starszym sobą. We wnętrzu Nasturcji istnieją dwie kobiety. Jedna to marzenia i pragnienia młodej dziewczyny, druga - mądrość i równowaga staruszki. Uważaj więc i nie daj się zwieść swojemu wrażeniu. Dopiero gdy skończę opowieść dowiesz się kim naprawdę jest owa Nasturcja Większa.

A może nawet kim sam jesteś?

Dopisy:

1. Znowu się...  21.04.2010 2 czytaj»
2. Im głębiej w wiosnę tym mocniejszy...  22.04.2010 czytaj»