Aseo, królowa Czerwonego Wzgórza.  zobacz opis świata »

Dopis 5: Nie myśl...

« poprzedni dopis
 

tygrysek74 113

Od: 03.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 12,

Dopisów: 287,


- Nie myśl, że jestem taka stara - syknęła przez zęby kobieta mamrocząc zaklęcie.

W tej właśnie chwili w kierunku mężczyzny wystrzelił oślepiający promień. Na chwilę stracił orientację tnąc na oślep, jednak kobiety już tam nie było. Stała oddalona o trzy kroki mierząc do niego z łuku.

- Zdziwiony? - spytała uśmiechając się złośliwie.

- Chyba żartujesz - odparł niedbale, przygotowując się do ataku.

Zrobił krok naprzód i w chwili gdy brzęknęła cięciwa skoczył w bok tnąc na odlew. Na szczęście dla kobiety ostrze nie było dostatecznie długie, ale i tak zdołało roztrzaskać jej łuk w drzazgi. Klnąc na czym świat stoi rzuciła się w poszukiwaniu straconego miecza. Nie spuszczając z oczu przeciwnika podniosła ostrze szepcząc zaklęcie wzmacniające i rzuciła się w stronę wojownika. Ten akurat zdążył się podnieść z ziemi przyjmując postawę obronną. Niespodziewanie z miecza kobiety wystrzeliły ogniste języki osmalając mu brwi i niszcząc gruby rzemień, na którym miał zawieszony srebrny kamień. Upadł on na ziemię, a osłupiały mężczyzna wymamrotał coś nieskładnie, po czym upadł na twarz w ślad za nim. Podchodząc bliżej do nieprzytomnego mężczyzny, czarodziejka zauważyła błyszczący kamień, który pulsował niczym oko błękitna poświatą.

- Miałam Cię zabić, ale widzę, że tym zrobię Ci większą krzywdę. W takim stanie na nic się nie przydasz swemu panu - powiedziała przyglądając się znalezisku.

Domyślając się, że to jakiś mroczny talizman, chwyciła za resztki rzemienia starając się nie dotykać kamienia i cisnęła nim do pobliskiej, głębokiej jaskini. Oddalając się z miejsca walki, Sahi ciężko oddychała. Starała się uspokoić tak, aby jej powrót do wioski nie wzbudził niczyjej uwagi. Jednocześnie przyśpieszając kroku gorączkowo myślała, co takiego musiało się wydarzyć, że posłaniec mroku ponownie pojawił się w Aragarth.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.