X  zobacz opis świata »

Dopis 29:Nie przeszedłbym przez sito edukacji , gdyby...

« poprzedni dopis
 

Love 83

Od: 14.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 23,

Dopisów: 213,


Nie przeszedłbym przez sito edukacji, gdyby nie fakt, że człowiek jest sprytną istotą, nawet sprytniejszą niż wiewiórki, to on przecież stworzył Czip i Dejl. Przestrzegano mnie w domu, w szkole podstawowej, cztery lata liceum i okres studiów. Cząsteczki mogą przeniknąć głęboko, przejść przez najgęstsze sito, ba, nawet mury uczelni.
Lecz na nic się zdały próby ukształtowania mnie według wzoru określonego przez Ministerstwo. Nie dała rady wyspecjalizowana kadra, rekrutowana nierzadko pośród łowców nietoperzy, z których co bardziej zapalczywi wierzyli, że rzeczywiście istnieje czas.
Niech żyją wolne krety! - głosił napis na murach, wybudowanych tylko po to, żeby można było go tam umieścić.
Nikt rozsądny nie powie, że one są tak zwyczajne, wcale bym się nie zdziwił gdyby wygrały kiedyś wybory i wybrały nowego szeryfa. Wiemy o nich trochę więcej, niż one o nas, lecz nie można wykluczyć, że jest wprost przeciwnie. Na podróż do państwa kretów mogą się zdobyć najwytrwalsi.
Pewnego razu spotkałem starego kreta, naukowca z rudym wąsem, o nieco jaśniejszej karnacji. O ile można użyć tego określenia w stosunku do futra, a ponieważ słownik leży w drugim pokoju i nie chce mi się tam iść, stwierdzam że można.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.