Nowa Nadzieja  zobacz opis świata »

Dopis 21:Nie wiedział kim jest stojący przed nim ork...

« poprzedni dopis
 
Nie wiedział kim jest stojący przed nim ork. Pośród całego zamieszania wywołanego pojawieniem się dziewczynki, nie zdołał zapoznać się z poszczególnymi członkami drużyny. Elf nienawidził zielonoskórych, i choć ten nie sprawiał wrażenia specjalnie utożsamiającego się ze swą rasą, Raevan nie miał zamiaru obdarzać go zaufaniem. Wolał dyskretnie przypatrywać się jego poczynaniom.

- Nazywam się Jubei, dla przyjaciół Cloud – twarz orka rozpogodziła się, jednak nadal widoczne były na niej ślady frustracji wywołanej niedawną walką.

Nie spodziewał się usłyszeć tych słów. Nigdy, nawet w swych snach nie dopuszczał do siebie myśli o czymś takim. Nie przypuszczał, że te bestie potrafią mówić niemal tak samo jak ludzie, których zresztą również uważał za istoty podrzędne. Na moment stał się głazem, takim samym jakich wokół było wiele. Intensywne myślenie choć na pozór przynoszące wiele korzyści było jego przekleństwem, po raz kolejny wprawiło go w stan osłupienia.

Znów jest małym chłopcem patrzącym, przez załzawione oczy na odgrywający się przed nim teatr. Nie ma matki, która swą smukłą dłonią przysłoniłaby jego powieki, delikatnym acz stanowczym ruchem. Nie ma nikogo kto choć samą swą obecnością ułatwiłby mu byt. Teraz ponownie w jego życiu pojawia się ktoś, kogo nie chciał ujrzeć. Stara, dawno zagojona rana, odnowiła się, ponownie zaatakowała, pozostawiając po sobie jedynie trudny do zniesienia ból.

Jego wzrok pierzchał przed szarymi, niby sierść wilka, tęczówkami, które powielały rosnące w nim obawy. Nie był do końca przekonany co do słuszności przypuszczeń jakie roiły się w jego, chorej chyba, głowie. Twarz orka wykrzywiła się w grymasie znudzenia bądź zmęczenia.

- Raevan.

Mimo tonu, który swym brzmieniem nie zachęcał do kontynuowania rozmowy, zielonoskóry zdawał się nie być zniechęconym. Wydawać by się mogło, iż ork darzy go sympatią, co wprowadziło elfa w jeszcze większe zakłopotanie.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Całkiem niezły dopis, ale, jak już to powiedziałem tess, stać cię na zdecydowanie więcej, więc na zachętę... nie daje plusiwa.

Z poważaniem

Matthaeus

- Raevan[.]

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.