Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 854:Niedawno moja kolekcja kubków powiększyła się...

« poprzedni dopis
 

ramona 5

Od: 28.08.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 0,

Dopisów: 6,


Niedawno moja kolekcja kubków powiększyła się. Skończył się czas zimowych wyjazdów tu i tam, pozostał tylko kubek, który się do mnie uśmiecha. Ma taki nietypowy kształt, jak te dzbanuszki, w których podawano mi góralskie grzańce w ulubionej karczmie. Emaliowana czerń nadaje mu elegancji, a bursztynowa herbata wygląda w nim wręcz dostojnie. Z kubka zaś cieszy się do mnie ręcznie malowana - dolina. (tak tak, kolejny kubek z pejzażem) Płynne linie w ciepłej kolorystyce układają się w typowe świerczki, chatki i góry, które to tworzą dolinę. Jej specyfika polega na tym, że ma kształt uroczego uśmiechu. Naprawdę! Wygląda tak, jakby ciągle się do mnie śmiała! Właśnie - do mnie, nie ze mnie. Jak na prawdziwego kubka-przyjaciela przystało.
Już wieczór, ale w głowie mam popołudniowy widoczek zza okna. Resztki śniegu oświetlone zachodzącym słońcem. Znów kolor. Połączenie pomarańczy z brokatem, złotem i rdzą... Znacie kolor "ruskiego złota"? Dokładnie taki, tuż za szybą. Kontrastowo - niebo idealnie błękitne, jakby właśnie ktoś starannie pokrył je mocnym podkładem do przyszłego obrazu.
W mojej głowie jednak nie dzieje się wiele. Ponownie, mogę pokazać wam jedynie obraz. Wyobraźcie sobie ogromną przestrzeń wylaną betonem. Teraz ją odgrodźcie, szczelnie i wysoko, tak, aby nie widział jej nikt poza wami - tylko wy jesteście w środku. Już? Szaro? Pusto? Smutno? To teraz wyobraźcie sobie Siłę Wyższą, która przychodzi z przeolbrzymim wiadrem. Wysypuje do waszej Szarej Przestrzeni zawartość wiadra. W ten sposób spada na was deszcz... miliarda tęczowych, kauczukowych piłeczek!!!! I skaczą! I odbijają się! I nic nie widać! Ale jest pięknie! A one skaczą! Dookoła! Każda w innym kierunku! Każda w innym kolorze! Nie wiecie już, gdzie jesteście! Nie wiecie już, co się dzieje! A piłeczki skaczą!
I jest pięknie :)
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

* malowana [/-] dolina[/.] (tak[,]
* z pejzażem)[.]

Byłem kiedyś w Warszawie na takim osiedlu. Ciekawy model z tymi kuleczkami. Molekuleczkami. Z tego co się orientuję to beton też wibruje.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.