Niefortunna czarownica

dragonfly 60

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 11,

Dopisów: 305,


Opis świata:

Lyndel, na swoje nieszczęście, została wyznaczona przez wioskowego przywódcę na następną Mądrą. Rzecz jasna, dziewczyna musiała wykazywać jakieś umiejętności pod tym względem, jednak bardziej prawdopodobne było to, że mieszkańcy wioski chcieli jej się po prostu pozbyć. Nasza bohaterka bowiem jest urodzonym pechowcem, więc jeśli coś może pójść nie tak, to na pewno pójdzie.

Lyndel ma piętnaście lat, swój dom rodzinny opuściła, kiedy skończyła lat jedenaście, a swoją opiekunkę - czarownicę Dissę, przyprawia o wieczny ból głowy i ćwiczy w cnocie cierpliwości. Jest pojętną uczennicą, ale jak twierdzi, to nie jej wina, że nic jej nie wychodzi tak, jak powinno.

Dissa jest czarownicą z długoletnim doświadczeniem, choć sama dokładnie nie wie, ile tak naprawdę lat zajmuje się czarami. Zgodziła się szkolić Lyndel w zamian za żywność i ubrania, które mają dostarczać mieszkańcy rodzinnej wioski dziewczyny. Uważana jest za surową i rozsądną, ale wszelkie próby uczynienia z Lyndel prawdziwej wiedźmy, nadwątliły pewność czarownicy, co do jej umiejętności.Po kolejnej katastrofie spowodowanej przez Lyndel, Dissa wyrzuca dziewczynę (choć potem ma wyrzuty sumienia), która musi radzić sobie sama. Jako że młoda czarownica wierzy w przeznaczenie, uznaje, że tak powinno być i wyrusza w drogę. Jest przekonana, że oto rozpoczyna przygodę godną legend i już za najbliższym zakrętem zawiera dziwną znajomość z dość podejrzanym towarzystwem.Moi drodzy, ma być z polotem, zabawnie, bez popadania jednak w przesadę. Bawcie się konwencją fantasy. Heroic fantasy.

Dopisy:

1. Co zrobiłaś? Dissa spurpurowiała lekko...  03.09.2008 1 czytaj»
2. Lyndel kiedy pozbierała rzeczy i mocniej...  04.09.2008 czytaj»
3. Skąd przybywasz niewiasto...  08.09.2008 czytaj»
4. On chyba chciał coś powiedzieć ...  16.09.2008 1 czytaj»
5. No dalej , chodź tu , posiłujemy...  10.11.2008 1 czytaj»
6. Hej , ty! Nic ci nie jest? No przecież...  24.12.2008 czytaj»
7. Wow powiedziała czarownica . Zawsze...  13.01.2009 czytaj»
8. Tylko zdążyli się ukryć i jak na zawołanie...  15.02.2009 czytaj»