Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 864:Nienawidzę tego . (Nie ,...

« poprzedni dopis
 

therine 24

Od: 31.01.2011,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 38,


Nienawidzę tego.

(Nie, nie używam tego słowa nadaremno, nie znoszę słownych nadużyć.)

Szczerze tego nienawidzę.

Od tygodnia patrzę na jego numer i prawie naciskam zieloną słuchawkę. Prawie. Niemal siłą zmuszam się do zamknięcia telefonu i odłożenia go na stół. Na godzinę. Na piętnaście minut. Na chwilę. Wcześniej lub później z zaskoczeniem odkrywam komórkę w dłoni.

Chcę... Muszę... Potrzebuję z nim porozmawiać. Potrzebuję go usłyszeć. Potrzebuję się upewnić, że wciąż jestem ważna. Potrzebuję go.

Przekonuję mózg i serce, że muszę go odłożyć. Na bok. (Tak jak telefon.) Codziennie powtarzam sobie, że już nie mam prawa. Że on już nie jest ‘mój’ (choć nigdy do mnie nie należał). Że jest szczęśliwy (i nie zamierzam tego niszczyć). Że on ma swoje życie (i jest w nim dla mnie miejsce, wiem że jest). Że nie chcę się narzucać.

Myślę, że gdzieś, kiedyś, rozeszliśmy się całkiem bezwiednie. Że gdzieś na dnie umysłu byliśmy pewni, że tak wiele nas łączy, że zawsze będziemy sobie bliscy. Godziny rozmów, tysiące wspomnień. Przeszłość.

Dziś muszę nauczyć się jak postawić go obok. W cieniu. Muszę zostawić nadzieje z moich wspomnień za sobą. W przeszłości.

Gdzie jest ich miejsce.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.