Kamienne Serce  zobacz opis świata »

Dopis 3:Niepewnie zajrzała do środka . W pierwszej...

« poprzedni dopis
 

Maripossa 10

Od: 05.02.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 1,

Dopisów: 76,


Niepewnie zajrzała do środka. W pierwszej chwili nie zobaczyła nic oprócz obłoku kurzu, który wzbił się ze środka szafki, wydawałoby się, szczelnie zamkniętej. Kiedy opadł, ujrzała kolejną stertę książek, które jednakże różniły się w jakiś subtelny sposób od pozostałych, poustawianych na bibliotecznych półkach - tamte można było nazwać względnie nowymi, te tutaj po prostu rozsypywały się pod najlżejszym dotknięciem.

Desire ostrożnie spróbowała wyjąć któryś tom z brzegu. Delikatnie przewracała pergaminowe stronice, bezgłośnie podziwiając kunszt ich wykonania. Każda z nich posiadała bogato zdobiony inicjał - wijące się dookoła liter rośliny wyglądały jak żywe. Tak subtelnych przejść między kolorami, tak misternych detali nie widziała jeszcze nigdzie.

Kiedy już nacieszyła nimi oczy, zwróciła uwagę na tekst, napisany ręcznie przez średniowiecznego mnicha pięknym charakterem pisma. Język rozpoznała jako starofrancuski. Przejrzała go pobieżnie i jeszcze bardziej zdumiona spostrzegła, że jest to oryginał historii zamku, uważany za bezpowrotnie zaginiony.

Na ostatnich kartach wyrysowane było drzewo genealogiczne, uwzględniające chyba wszystkie pokolenia rodziny poprzednich właścicieli zamku. Jego korzenie sięgały w najgłębsze średniowiecze. Najmniejsze pędy u góry drzewa pozostawały puste. Na samym środku zauważyła wypaloną plamkę - zachowały się tylko dwie litery, pierwsza - "R" i ostatnia - "e". Dziewczynę przeszył zimny dreszcz. Czyżby Rozalie była właścicielką zamku, który teraz był własnością rodziny Desire?

Ale przecież wampirzyca była tylko legendą, nie mogła posiadać rzeczywistego zamku...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 4

Bardzo łądnie piszesz, tylko chciałam na przyszłość ostrzec, ze nie można dodawać 2 postów pod sobą ;) Ale to tylko tak na przyszłość ;)


Po upływie kilku dni można :P


Chyba, że właściciel opowiadania sobie nie życzy ;p


aha xD no to ja nie mam nic przeciwko :P


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.