Norymberga

Opis świata:

Jest to opowiadanie dotyczące, jak tytuł na to wskazuje, procesu norymberskiego (pierwszego!), który odbywał się w latach 1945 - 46 i miał na celu ukaranie zbrodniarzy wojennych (to znaczy tylko tych ze strony niemieckiej). Moim zamysłem jest ukazanie stanu umysłowego oskarżonych (z pewnością tych najważniejszych: Hans Frank, Herrman Göring, Rudolf Hess i tak dalej). Dodatkowo warto by było wprowadzić retrospekcje dotyczące tego, co działo się w latach wojny (oczywiście stawiając się po stronie oskarżonych). Kim byli, skąd się wzięli i co zrobili, zapytacie. Dobrym źródłem wiadomości jest ta oto strona: (http://www.powstanie-warszawskie-1944.ac.pl/norymb_1.htm)

oraz stara dobra Wikipedia (ale ostrożnie). Zalecam jednak sięganie po książki, które w moim mniemaniu (o ile zostały wydane po roku 89) są pewniejsze.

A, i jeszcze jedno: jak kiedyś rzekł pewien mądry człowiek, opisując czasy II Wojny Światowej oraz rzeczy, które się wtedy działy, najlepiej stawiać na realizm, bez zbędnych ubarwień i przenośni.

Życzę powodzenia i wam i sobie, gdyż bardzo długo mnie tu nie było;).

Dopisy:

1. Imię i nazwisko . Hans Frank...  23.09.2007 1 czytaj»
2. Umysł zaczął płatać mu różne figle ....  03.11.2007 czytaj»
3. ZSRR , 18 czerwca 1946 roku...  09.11.2007 czytaj»