Oczy świata  zobacz opis świata »

Dopis 6: O co chodzi? Agata postawiła na...

« poprzedni dopis
 

rebel_girl 23

Od: 14.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 84,


- O co chodzi? - Agata postawiła na stoliku dwa kubki z kawą. - Skąd wiedziałaś, że zginie?

- Nie wiem. - Klara miała zmartwioną minę. - To mi się śni, nie potrafię tego wyjaśnić. Widzę twarze mordercy i ofiary, całą zbrodnię. Czuję się chora.

- Musimy zadzwonić na policję. - Przyjaciółka zerwała się z fotela. - Musimy pomóc go złapać.

- Co chcesz im powiedzieć? - zapytała Klara, obserwując koleżankę wystukującą numer na klawiaturze telefonu.

- To nie ja będę mówić. - Agata podała jej słuchawkę.

- Komenda miejska policji - rozbrzmiał głos. - W czym mogę pomóc?

- Eee... Dzień dobry. - Dziewczyna zaczęła się jąkać. - Dzwonię w sprawie morderstwa. Chyba mogę pomóc zidentyfikować sprawcę.

- Proszę chwileczkę zaczekać. - Policyjna dyspozytorka jakby oprzytomniała. - Przełączę panią do działu zabójstw.***Klara była zmęczona. Siedziała na posterunku już dwie godziny i wciąż miała wrażenie, że nikt jej nie wierzy. Nie zdziwiłaby się, gdyby do pokoiku, w którym siedziała wkroczyli ubrani na biało mężczyźni z kaftanem bezpieczeństwa w rękach. Dostrzegła w spojrzeniu detektywa Kowalskiego, że z chęcią wezwałby kogoś z psychiatryka.

- Tylko zrobiłam z siebie idiotkę - szepnęła do siebie głośno. - Po co tworzyłam portret pamięciowy? Pewnie nie istnieje nikt, kto tak wygląda.

Wtem drzwi do pokoju otworzyły się.

- No dobrze - zaczął detektyw, przyglądając się jej. - Czy jest pani pewna, że zabójca tak właśnie wygląda? Nie chce pani czegoś zmienić?

- Nie - odparła dziewczyna, wysoko unosząc brodę.

- Rozumie pani sama, jak dziwnie to wygląda. - Kowalski wyraźnie dawał jej do zrozumienia, że nie wierzy w te całe prorocze sny. - Wyśniła pani śmierć sąsiadki swojej przyjaciółki...

- Przepraszam, detektywie. - Do pokoju z impetem wkroczył niski mężczyzna. - Mamy coś. Znalazłem w kartotece człowieka, który pasuje do rysopisu sprawcy. Siedział za gwałt, niedawno go wypuścili. Nasi już go szukają.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

* wiem[.]

* policję[.] - [P]rzyjaciółka

* dobry[.] - [D]ziewczyna

* zaczekać[.] - [P]olicyjna

* sama[,]

* wygląda[.]

* detektywie[.] - [D]o

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.