Zabójcza kuracja  zobacz opis świata »

Dopis 24: Obudził się z potężnym kacem ....

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***

Obudził się z potężnym kacem. Usiadł na łóżku i przetarł oczy. Obraz powoli ustabilizował się, tylko to pragnienie. Wstał i poszedł do kuchni, napił się wody z kranu i zmoczył sobie kark kilkoma kroplami wody. Wrócił do sypialni i położył się do łóżka, ręce umieścił na brzuchu i przymknął oczy. Po sekundzie je otworzył i stanął na baczność.

- To nie jest dom mamusi, to nie jest mieszkanie mamusi. - Powiedział wyraźnie licząc, że ktoś go usłyszy. Po chwili do jego ciemnego mózgu dotarło, że jest w domu Małgorzaty. Tej, tej dziennikarki. Włożył ręce do spodni, aby wyciągnąć komórkę i zbesztać Jednookiego za to, że zostawił go w tym mieszkaniu. Komórki nie było. Tylko wymięta kartka z następującą treścią:

"Cizia w centróm. Spieprzyłeś. Zasnoleś. Szukaj dokumentów. O dwudziestej trzeciej osiem tam gdzie zawsze. Jednooki". Tym przetarł ręką obolałą głowę.

- Czas na małe poszukiwania. - Otworzył pierwszą lepszą szafkę. Bielizna.

- Czerwone figi, koronka. Jaki cudowny zapach... - Pooglądał bieliznę przez dziesięć minut, aż wreszcie przypomniało mu się o misji. "Kartki. Genetyka." - Powtarzał w myślach pijąc wino, które znalazł w kuchni.***

Robert powoli wchodził po schodach. Jego instynkt podpowiadał mu, że zabity strażnik, który jest na dole w swojej kanciapie ma coś wspólnego z Małgorzatą i Anną.

- Mieszkanie numer osiem... - Powoli podszedł do właściwych drzwi. Zauważył, że klamka jest czerwona. Zamknął oczy i sięgnął po pistolet. Nachylił się nad klamką i powąchał.

- Wino. - Szepnął z ulgą. Drzwi były na szczęście otwarte, powoli wszedł do mieszkania. Szedł na lekko ugiętych kolanach, i nasłuchiwał.

- Kurwa mać. - Przekleństwo doleciało z oddalonego o trzy metry od policjanta pokoju. "Mam cię gołąbeczku." - Pomyślał uśmiechając się do siebie.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Świetnie piszesz, niezłe retrospekcje. Plus się należy za \"liścik\" ;)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.