Ten dzień  zobacz opis świata »

Dopis 59: Obudziła się w pokoiku na poddaszu...

« poprzedni dopis
 

Cassie 64

Od: 11.01.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 181,


***

Obudziła się w pokoiku na poddaszu. W tym samym, do którego trafiła zaraz po śmierci rodziców. Nie wiedziała, gdzie jest Ewa, czy żyje... Miała nadzieję, że tak... Ale, nadzieja to jedno, a prawda to jedno.

Znowu nic jej się nie stało. Nie wiedziała, czy dlatego, że głupi ma zawsze szczęście, czy dlatego, że złego diabli nie biorą. Milena nie była jednak ani zła, ani głupia. A może zbyt pragnęła śmierci, żeby zginąć. Wyjrzała przez okno. Bezgwiezdne niebo otaczało wszechmocną czernią całą wieś. Dziewczynka bała się, ale jednocześnie odczuwała radość ze swojej kontemplacji sam na sam z... Milena nie wiedziała jednak z czym. Była jednak zbyt szczęśliwa, żeby się tym przejmować. Postanowiła pomóc Ewie i przejąć "misję". W dzisiejszej rozmowie poznały się doskonale. Okazało się, że są do siebie bardzo podobne... Tylko, czy Ewa przeżyła. Lenka bardzo się o nią bała. Była strasznie samotna w tym domu. Planowała wyjazd do Warszawy, do babci Helenki. Wystukała na swojej komórce numer domowy babci.

- Halo - wyszeptała niepewnie.

- Dzień dobry. Tu mówi Anna Kowalska. Pani do mnie?

- Nie, ja do mojej babci Heleny - odparła dziewczyna z godnością.

- Przykro mi, ale się wyprowadziła. Do Janowa , tej wioski, położonej dwadzieścia kilometrów od naszego miasteczka. Śpij już dziecko. Jest środek nocy.

- To czemu pani nie śpi - odparła rezolutnie Lenka i nie czekając na odpowiedź rozłączyła się. "Ciekawe gdzie jest ta wioska" pomyślała Milenka i przypomniała sobie, że właśnie tak nazywa się miejscowość, w której ona się znajduje. "Zbieg okoliczności, czy przeznaczenie?" zatanowiła się mimowolnie. Postanowiła poczekać do rana i poszukać ukochanej babci. Byla tak blisko, a jednocześnie tak daleko...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Babcia Helenka to oczywiście narzeczona dziadka Niny ;) Pzdr.

Od razu mi się podoba ten pomysł...Już lecą plusiki...;)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.