Romans ze złem  zobacz opis świata »

Dopis 9: Oczy , które patrzyły na chłopaka...

« poprzedni dopis
 

zamarly 18

Od: 10.12.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 1,

Dopisów: 43,


***

Oczy, które patrzyły na chłopaka, były złe. Nie to, że w tej chwili ciskały błyskawice gniewu - były bezlitosne czysto i pierwotnie. Błyszczały takim złem, które jest naturalnym i atawistycznym przeciwnikiem jakichkolwiek odruchów dobra. Zło, które nie potrafi ścierpieć żadnych, normalnie ludzkich odruchów. Czuł się jak marny pyłek w obliczu gniewu bezlitosnej mocy.

- Dlaczego jeszcze jej nie ma? – pytanie zostało zadane cicho głosem bardzo spokojnym, ale chłopak, słysząc je, zadrżał na całym ciele. - A właściwie, dlaczego ona jeszcze jest?

- Nie wiem, nie wiem, naprawdę nie wiem, zrobiłem wszystko, co kazaliście – głos młodzieńca drżał, a on sam praktycznie skulił się u stóp woskowej figury.

- Wszystko zostało zrobione... Ulotkę jej dano, powinna tu się zjawić za parę dni.

- Parę dni? Nie możemy czekać parę dni! Musisz to zrobić już!

- Musisz się jeszcze bardziej postarać, abyśmy nie musieli cię ukarać – okrutny uśmiech groteskowo wykrzywił śniadą twarz mężczyzny.

- Zrobię wszystko, co każecie, pozwólcie dać trochę czasu, to wyjątkowy trudny... przypadek. Jeszcze nigdy nie miałem za zadanie... no, dziewczyny...

- Wiem, ale niech to będzie dla ciebie ostrzeżeniem, że gdy nie będziesz posłuszny, czekają cię stokrotnie większe męczarnie. - Mężczyzna wyjął coś błyszczącego.

Przerażający krzyk chłopaka wypełnił puste sale woskowego muzeum. Z czasem krzyk zmienił się w skowyt jak u katowanego, nic nierozumiejącego zwierzęcia.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 6

Hm, zrobiło się z tego jakieś fantasy, a tego wystrzegam się jak ognia. Nienawidzę tego gatunku. Szczerze mówiąc, moją pierwszą myślą, kim mógłby być ów Tajemniczy Chłopak, była myśl o płatnym mordercy. Dostał na Lenę zlecenie, lecz się w niej zakochał. No, bardzo bym Cię prosiła, żebyś zmienił ten dopis. Rozmowa ich jest ogólnie okay. Chodzi mi o te zdania jak np. "Może być tą, której szukamy od początku naszego istnienia". Jak jakieś fantasy bym czytała. Błagam, nie cierpię takich xD Wiem, wybredna i okropna jestem, ale ... ;DDD Pozdrawiam, Perf.


PS. Jeśli nie zmienisz, będę zmuszona usunąć wpis ;( - taki mały szantażyk xdd


Usuwaj :)


Ehh... Czekaj, coś mi zaświtało. Mogę go sama tylko troszkę zmienić? Zmienię, a jak Ci się nie spodoba, to skasuję, okay? ;D


O'k. :)


Beznadziejnie zmieniłam, ale jest realniejsze... ;d

* na chłopaka[,]
* gniewu[/,] [-] były
* żadnych[,] normalnie ludzkich
* pytanie[/,] zostało
* cicho[/,]
* chłopak[,] słysząc
* je[,] zadrżał
* nie wiem[,] naprawdę
* posłuszny[,] czekają
* u katowanego[,] nic[/zego] nie[/ ]rozumiejącego


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.