Nieudacznik  zobacz opis świata »

Dopis 14:Odgłosy walki ucichły , ucichł też stukot nóg...

« poprzedni dopis
 
Odgłosy walki ucichły, ucichł też stukot nóg. Lenvar poczekał profilaktycznie jeszcze kilka minut, potem następne parę. W końcu odważył się wystawić głowę ze swojej kryjówki. Wszędzie było pusto, uprzątnięto już nawet ślady walki. Elf wstał i dostał otwartymi drzwiami. Siła, z jaką ktoś wdarł się do pomieszczenia rzuciła Elfem w ścianę, tak, że ponownie znalazł się w punkcie wyjścia. Usłyszał rubaszny śmiech. Czyjeś, za duże dłonie, podniosły go i spojrzał w jedne z największych oczu, z jakimi w życiu miał do czynienia. Postać, która właśnie zajmowała się ustawianiem go do pionu i strzepywaniem ubrania (a raczej dodawaniem kolejnych siniaków) mogła być krasnoludem, którego ktoś złośliwie postanowił stworzyć parokrotnie większym niż zwykle.

- No przyjacielu! Teraz wyglądasz poprawnie! – Zaśmiał się przerośnięty krasnolud, stawiając Elfa na ziemię. – Wybacz to moje wtargnięcie, ale slyszałżem walki odgłosy i dołączyć chciałżem. Cóż, widać jednak, że walka końca dobiegła, a szkoda. Wybacz moje maniery, jakże tak walić drzwiami, bez imienia!? Ernias jestem!

Elf stał oniemiały, gdy Ernias prowadził z nim tą dyskusję i równie oniemiały pozostał, gdy wielkolud objął go ramieniem i wyprowadził na ulicę. Jak gdyby nigdy nic, opowiadał coś dalej, ciągnąc Lenvara za sobą i zbytnio nie przejmując się tym, że nigdy Elfa na oczy nie widział i nie zna nawet jego imienia. Brak miana nadrabiał bez problemu określając go „przyjacielem”. Elf z trudem łapał powietrze i ledwo nadążał za swoim nowym towarzyszem, który składał zdania w tak wspaniałe konstrukcje, że Elf nie mógł go nie słuchać, bo niesłuchanie go graniczyłoby ze świętokradztwem. Dotarli do gospody „Pod strzemieniem”, gdzie Ernias wszedł, automatycznie schylając głowę i pociągając Elfa za sobą. Widocznie bywał tu częstym gościem, gdyż jego pojawienie skwitowały uśmiechy i uniesione w górę kufle.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

uniesione w [górę] kufle

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.