Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 849:Odkąd tylko pamiętam mam w głowie myśl...

« poprzedni dopis
 

therine 24

Od: 31.01.2011,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 38,


Odkąd tylko pamiętam mam w głowie myśl, której nie mogę do końca uchwycić. Zabarykadowała się w szarej strefie, czasem mnie inspiruje, czasem ze mnie kpi, ale cały czas była, jest, gdzieś na końcu umysłu.
Jest myślą idealną, pomysłem nieskażonym, bo dotyczy wszystkiego, o czym mogłabym kiedykolwiek pomyśleć. To pomysł na opowieść, którą kiedyś napiszę, poruszającą i głęboką. To myśl o parze cudownych kolczyków, które będą pasować do każdego stroju. To pomysł na mój dom, nieduży, wolnostojący dom na wsi, ze strychem zaadaptowanym na sypialnię dla mnie i dla wszystkich kotów, które będę mieć. To myśl o tym kimś w moim życiu, niezależnie od płci i łączącej nas więzi, kto będzie mnie wspierał i dbał o mnie i o kogo ja będę mogła dbać i go wspierać. To pomysł na moje życie, pogmatwane i popieprzone, ale moje własne.
To myśl, która widzi wszystko i w każdej chwili, gdzieś zza ściany instynktu cały czas powtarza mi te same słowa. Żyj. Nie egzystuj. Żyj.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 5

Witamy, witamy:) My też lubimy twórczość Neila Gaimana.

Podoba mi się jak ujęłaś opisywane zjawisko, bez zbytniego wchodzenia w niuanse filozoficzne :) Bardzo zacnie.

Mój stały kochanek w literaturze ;] Dzień dobry wieczór ^^
Miło zobaczyć komentarz, zwłaszcza tak pozytywny ;] Tylko tej filozofii nijak nie mogę się dopatrzeć, ale podejrzewam, że to zależy od interpretacji tekstu, a ja go tylko napisałam ;p

* pamiętam[,]

Chcę poprawić błąd i niestety nie mogę, bo mi zniknął przycisk edycji... Nie wiem, czy na stałe, czy po prostu został gdzieś ukryty, jak się dowiem, zareaguję odpowiednio ;]

Opcja edycji jest dostępna (od czasu ostatnich poważnych zmian na serwisie) tylko przez tydzień od momentu opublikowania tekstu. Więc błędów nie da się już poprawić. Niestety.

Mi również nie podoba się ta zmiana w funkcjonalności. Zapewne była wprowadzona, aby ludzie nie usuwali swych wpisów powodując dziury w opowiadaniach, (a działo się to nagminnie, gdy ludziska odchodziły z serwisu lub toczyły zażartą wojnę z Uranem, ówczesnym adminem), choć przecież w ogólności miały do tego prawo...

Gdyby się dało przywrócić możliwość modyfikowania wpisów w dowolnym czasie po ich publikacji byłoby całkiem miło:) W każdym razie jestem za.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.