Prawda czy fałsz? Tak czy nie?  zobacz opis świata »

Dopis 2:Odpowiedź była dla Sabiny jasna . Nie bała...

« poprzedni dopis
 

agnusia13 85

Od: 09.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 545,


Odpowiedź była dla Sabiny jasna. Nie bała się wypowiedzieć prawdy na głos. Postanowiła to uczynić.

- Nie – odrzekła krótko i stanowczo. Nie była w więzieniu, a nawet jej to nie groziło. Nie spodziewała się takiego pytania. Dla niej było łatwe, wręcz banalne, ale dla kogoś innego? Ludzie są różni. Niektórzy ukrywają to, że byli karani, a inni się tego nie wstydzą! Zapytania odpowiadają od razu bez cienia choćby strachu, że tak, byli. Ona nigdy nie miała w sobie tyle odwagi. Nie umiałaby o tym mówić z taka obojętnością a może i nawet z dumą? Któż to wie?

- Czy i tym razem nasza uczestniczka była z nami szczera? - zapytał prezenter.

- Tak! - Rozległ się głos. Widownia po raz kolejny zaczęła bić brawa. Sabinę zaczęło to już lekko nudzić, a nawet i drażnić.

„Wszystko, byleby przedłużać” - pomyślała sobie.

- Nadszedł więc czas na pytanie numer sześć. Czy bawiłaś się czyimś losem?

Zamurowało ją. Takiego pytania się nie spodziewała. A jaka była prawda? Zastanowiła się chwilę. Przed jej oczami pokazał się obraz.

Była w szkole średniej. Przed chwilą właśnie rozpoczęła się przerwa. Większość uczniów jednak, była zebrana w dość sporej grupie. Skupiali swą uwagę na dwóch postaciach. Jedną z nich była Sabina, a drugą niska dziewczyna w okularach. Kłóciły się. Dopiero teraz przypomniała sobie tę scenę. Jedno wydarzenie, które zadecydowało, że nie miała życia w szkole. Wstawiła się wtedy za przyjaciółką. Tamtejszy gang dziewczyn, postanowił ją zniszczyć. Ona do niego należała. Miała ja upokorzyć. Nie mogła, nie potrafiła.

- Tak – odpowiedziała.

Wtedy się wstawiła za przyjaciółką. Wcześniej jednak wykorzystywała innych, słabszych. Najczęściej padało na chłopców. Bawiła się ich uczuciami. Szybko dostała opinię kurwy. A wszystko dlatego, że chciała się przypodobać elicie, należeć do niej. Przez pewien czas, nawet jej się to udało. Wszystko można jednak stracić. Poparcie również. Gdyby się nie wstawiła za Olgą, pewnie by do końca szkoły, zadawała się z tamta grupą. Upokarzała ludzi.
 
« 1 2
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

była dla Sabina jasna - dla Sabiny ;)


Poza tym dlaczego pytanie zadałaś tak dziwnie? Nie w dialogu?


Poprawione... zjadło mi - bo piszę w open office i tam tak dziwnie jest;/ W ogóle błędów nie poprawia... Napisze życie przez z i że niby dobtrze jest napisane;/


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.