Szkoła im. Świętej Agnieszki  zobacz opis świata »

Dopis 9: Pamiętajcie , że najważniejszym...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***

- Pamiętajcie, że najważniejszym zadaniem każdego człowieka jest… - monotonny głos uśpił co najmniej trzy czwarte dziewczyn w Sali. Tylko Marysia powoli i rzetelnie notowała słowa zakonnicy o twórczości Czesława Miłosza. Magda przeciągnęła się na krześle i powoli podniosła wzrok na zegarek.

- Trzy, dwa… - wyszeptała. Zadzwonił dzwonek. Wszystkie dziewczyny nagle się ocknęły i spojrzały na Magdę. Komórka dzwoniła. Zakonnica zbielała i zacisnęła usta.

- Tak? Już? – Magda zakończyła rozmowę przez komórkę i nagle rozerwała swoją bluzkę i zrzuciła spódnice. Pod spodem miała strój supermana. Supermanki. Dziewczyny zaczęły chichotać, a osłupiała siostra przetarła oczy.

- Koniec z nudnymi wykładami! – krzyknęła czerwonowłosa – Na koniec świata i jeszcze dalej! – wykrzyczała wybiegając z sali. Zostawiła za sobą powiew niebieskiej peleryny i śmiech dziewczyn.***

- Złamałaś mnóstwo punktów regulaminu! – krzyczała siostra pół godziny później.

- A jest gdzieś napisane, że nie można udawać supermana? – zapytała Madź wycierając ślinę z policzka. Siostra miała strasznie soczystą wymowę.

- Ale jest o komórkach! Nie wolno używać! – siostra zmarszczyła nos i zaczęła stukać nerwowo w blat stołu.

- Szarych też nie?

- Masz szlaban! Na wszystko! Zero wychodzenia, zero wszystkiego. Zero! Wyrzucę cię stąd… - siostra potarła brodę w zamyśleniu.

- Wyrzuci mnie siostra? Naprawdę? – Magda ożywiła się i zaczęła radośnie wiercić się na krześle.

- Nie… Mam inny pomysł. Zostaniesz opiekunką Marysi…

- Nie! Tylko nie to!
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.