Szafirowa Krew  zobacz opis świata »

Dopis 3: Pani rozległ się cichy szept...

« poprzedni dopis
 

Maya 10

Od: 03.04.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 0,

Dopisów: 16,


***

- Pani - rozległ się cichy szept.

Zakutana dziewczyna ciągle jeszcze tam stała. Saithis, pogrążona w myślach, niemal zapomniała o jej obecności. Teraz przyjrzała się jej dokładniej. Była młoda i nawet ładna, ale gruba warstwa ubrań, chusta na głowie i przygarbiona postawa sprawiały, że na pierwszy rzut oka można było ją wziąć za staruszkę. Na jej twarzy malował się dziwnie wygłodniały wyraz. Czyżby chciała pieniędzy? Saithis wygrzebała z kieszeni kilka drobnych monet i wcisnęła je dziewczynie w rękę.

- To za dostarczenie mi listu - powiedziała. - Podziękuj swojej pani.

- Wolałabym jedzenie - wymamrotała dziewczyna ledwie słyszalnym głosem.

- Mi też brakuje żywności - odparła Saithis. - Idź już.

W czasach wojny, choć ciężko było o jedno i drugie, łatwiej jej było zdobyć pieniądze niż chleb. Cierpiała z jej powodu tak jak wszyscy i tak samo jak oni pragnęła jej końca. Za pomocą znajomości ziół nie mogła wprawdzie zgasić płonących miast ani odeprzeć armii mrocznych elfów, ale mogła, choć czasem, ratować ludzi.

Spojrzała na grubą, oprawioną w brązową skórę księgę, którą zostawiła tu dziewczyna w chuście. Wielka Księga. Zaczynała więc swój przedostatni etap szkolenia. Wiedziała już, gdzie znajduje się wszystkie dobroczynne i szkodliwe zioła, znała ich właściwości i umiała na pamięć receptury, według których warzyło się z nich magiczne napary. W Wielkiej Księdze znajdowały się zaklęcia, mające na celu zjednać jej przychylność ziół i pieśni, które należało śpiewać przy ich zbieraniu. Na tym kończył się zakres wiedzy, której mogła nauczyć się z ksiąg i od nauczycieli. Potem następowała próba w czasie, której miała poznać swojego Przewodnika. Za jego pomocą miała posiąść wiedzę niewyrażalną, nauczyć się rozumieć mowę ziemi, poznać język roślin i wniknąć w ich myśli... Nie wiedziała, co jeszcze miał jej przekazać Przewodnik. Wszyscy wtajemniczeni członkowie Bractwa wiedzę zdobytą od ich Przewodnika nazywali po prostu "resztą".

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 5

Super! Bardzo ładny, inspirujący wpis:)


Bardzo ładny wpis 2+


Wystarczy, że będziesz pisała w wordzie, skopiujesz z worda i wkleisz tutaj ;) Pozdrawiam i dziękuję za plusy ;)


* [-] Pani - rozległ
* Podziękuj [/t][s]wojej
* pieniądze[/,] niż chleb.
* tak[,] jak wszyscy[,]
* tak samo[,] jak wszyscy[,]
* {Tak jak WSZYSCY i tak samo jak WSZYSCY} - powtórzenie
* miast[,] ani
* choć czasem[,]
* Zaczynała[/,] więc
* Wiedziała już[,]


ciekawie piszesz. podoba mi się. zycze sukcesow na piszmy i poza nim


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.