Ostatnio obejrzałam/łem film...  zobacz opis świata »

Dopis 32:"Pasja" Mel Gibson Film...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


"Pasja"

Mel GibsonFilm, który swojego czasu wzbudził wiele kontrowersji, wiele słów zostało przelanych na papier, wiele krytyki usłyszał reżyser. Ale, ale. O co?Otóż ostatni dzień z życia Jezusa Chrystusa, ostatnia jego droga, ostatnie oddechy. To główna fabuła owego filmu. Dużo przemocy, krwii i okrucieństwa. Z tego co wiem to film jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. Moim zdaniem jest to bardzo brutalny przekaz ostatnich godzin życia Jezusa, ale bardzo wyraźny i trafiający do mnie. Popłakałam się w paru momentach, ponieważ wszystko było bardzo realne i rzeczywiste.

Nie byłam na tym filmie w kinie, ponieważ nie zostałam na to puszczona. Teraz się cieszę, ponieważ obejrzałam ten film stosunkowo nie dawno i lepiej do mnie trafił.Podobał mi się, uważam, że został dobrze zrealizowany pomysł. A to że film jest burtalny? Taką wizję miał reżyser.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

A mi się bardzo podobał. Prawdziwy i głęboki.

Mnie też się podobał...

Tak, wielu zarzuca mu brutalność, ale jak niby miały wyglądać chłosta i ukrzyżowanie? Pierwszy film, w którym śmierć Chrystusa nie została udekorowana toną lukru. A najlepsza kwestia z filmu jak dla mnie - \"Matko ja wszystko czynię nowe\"...

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.