Piąty Pułk Kawalerii

Opis świata:

Stworzyłem to opowiadanko dwa lata temu, trochę dla dodatkowej oceny w języka, a trochę ponieważ chciałem przyprawić nauczycielkę o zawał serca. Powiem szczerze, z perspektywy czasu wydaje mi się ono żałosne, ale początek da się znieść, więc zamieszczam go tutaj, aby zobaczyć jak potoczy się wasza wersja historii.

Akcja rozgrywa się w 2100 roku. Ziemia rządzi Wódz Wszechwiedzący, a technologia przeplata się z magia podarowana przez obcą rasę Avianitów, popularnie zwanych elfami(tylko i wyłącznie z powodu spiczastych uszu*), w zamian z pomoc w wojnie z inną rasą- Doranian, zwanych na ziemi...orkami(tylko i wyłącznie z powodu zielonego koloru skóry*).

Główny bohater to Albatros-trzydziestoletni żołnierz, który dowodzi oddziałem wykonującym misję na planecie Gardło Smoka-największym bastionie "orków". Członków oddziału, magię i przygodę możecie wymyślać sami, poza dwójką najbliższych przyjaciół Albatrosa: Zagłobą(robot uważający się za Polaka) i Asuką (cybernetyzowaną, piętnastoletnią[tak, piętnastoletnią] kochanką Albatrosa).

No, to chyba wszystko. Życzę miłego pisania.*- Na tym podobieństwa do tych klasycznych ras fantasy się kończą.

Dopisy:

1. Wiecie , Ziemia w 2100 roku nie jest taka zła...  21.01.2007 1 czytaj»
2. Lecimy na wojnę , a może raczej na rzeź...  25.01.2007 czytaj»
3. Przeszedłem na mostek kapitański...  13.02.2007 czytaj»
4. W tym samym czasie zawodowy zabójca ,...  20.10.2007 czytaj»