Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 859:Pierwsze oddałam całkiem przypadkowo ,...

« poprzedni dopis
 

therine 24

Od: 31.01.2011,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 38,


Pierwsze oddałam całkiem przypadkowo, niespodziewanie, choć przecież tak czujnie wypatrywałam tej chwili na korytarzach i ulicach (a zimą w skrzynce na listy). Odeszło nieśmiałe, obawiając się całym sobą, na zawsze splatając się za smakiem bladoróżowych warg i cierpkiego, taniego, cudownego wina. Zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach niedługo później. Tęskniłam krótko.
Kolejne oddałam już świadomie, w zamian za odurzający zapach herbacianych róż i ciężkich perfum. Udusiłam je całkiem przypadkiem, niechcący. Pogodziłam się z jego śmiercią dopiero po miesiącu. Rzadko o nim myślę.
Oddałam ich więcej, każde inne, każde takie samo. Jedno, skąpane w wódce potykało się, desperacko chcąc odejść, ale koniec końców straciło przytomność i zostało. Oddałam je później, komuś innemu, w załączniku maila. Inne wyskoczyło znienacka, nieproszone, kiedy moje palce błądziły po czyjejś skórze i nie chciało wrócić. Pamiętam je wszystkie, ale przypomnienie sobie każdego z osobna nie jest zadaniem łatwym.
Mam do oddania jeszcze jedno. Trzymam je w kieszeni sztruksowego płaszcza wiszącego na wieszaku w przedpokoju. (W kieszeni lewej, tej z dziurą, którą z nerwów wydrapałam na przystanku.) Czasem wymuję je, zdmuchuję pył wspomnień i odklejam od niego pomięte, do niczego już nieprzydatne nadzieje. I zastanawiam się.
(Fałszywa nuta pod prysznicem. Półuśmiech do tęczy, do wschodu słońca. Sms na dzień dobry. Pełna emocji sprzeczka dla sprzeczki. Zapach mocnej kawy na rozpoczęcie dnia. Bezpieczna klatka ramion, która odpędza problemy.)
Analizuję. Myślę. Rozważam. Jestem (muszę być) ostrożna.
To ostatnie moje serce.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

dorwałam stary jak na moją twórczość [i niedokończony, a nawet i dobrze nie zaczęty] tekst i zainspirowała mnie słuchana akurat 'piosenka chyba jeszcze o miłości', poniedzielskiego [a w zasadzie jedna jej linijka]. tekst na szybko, ale jak już muza się odezwała, to trzeba korzystać ;]
T.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.