Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 762: Pierwszy dzień nowego roku był bardzo...

« poprzedni dopis
 

groszek 62

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 10,

Dopisów: 532,


***Pierwszy dzień nowego roku był bardzo obiecujący. Nie było to związane tylko ze względnym odczuciem kolejnego początku, odnowienia. Widziałam to także materialnie, w moim umyśle, prawdziwie i namacalnie.

A potem przyszedł czas na próby. Pewne stare, zamierzchłe, przed którymi nie zdołałam uciec wraz z zakończeniem starego roku. I nowe. Nieraz całkiem nowe.Piszmy. Jestem już tutaj ponad trzy lata, o ile się nie mylę. I mimo przerw, zawirowań, zawsze wracam. Coś mnie tu ciągnie, coś w rodzaju tych wszystkich sił, które sprawiają, że pewne elementy przewijają się cyklicznie przez moje życie. Poznałam tu sporo ludzi, niektórzy mnie inspirują, większość z nich cenię. Z kilkoma utrzymuję kontakt w miarę regularny.

Ludzie. Wszyscy zamknięci w nickach i obrazkach, ale tak naprawdę odrębni, realni. Ich historie, przez opuszki palców wbijane na ekrany komputera. Wszyscy zostawiamy tu cząstkę siebie, tworząc całość. Jesteśmy o tyle realni, o ile sobie na to pozwalamy, ale na pozór, bo chyba każdy z nas nieświadomie zostawia swój ślad w opowiadaniach. Sam styl potrafi tak wiele powiedzieć o człowieku.Naszło mnie tak na te wszystkie przemyślenia, bo mam ostatnio czasu aż nadto. Ale tak naprawdę muszę kiedyś wrócić do rzeczywistości, porządnie.

Przede mną kolejne próby. I kolejne nowości.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Dziękuję.


Otóż, zastanawiać się zastanawiałam, wbrew pozorom. Nie zmienia to jednak faktu, że z pewnymi rzeczami się nie zgadzam. Ale to już kwestia odrębna i nie ma sensu o tym dyskutować raczej.


Podoba mi się to co napisałaś o Piszmy.


Zastanawiam się jak to wygłada z mojego punktu widzenia.


A może Ty i inni czytelnicy zastanowią się, co ja czuję w różnych momentach.


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.