Kraina Cieni  zobacz opis świata »

Dopis 33: Pod wodą? szepnęła ze strachem...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


- Pod wodą? - szepnęła ze strachem. Przetarła gęsią skórkę, która pojawiła się na rękach.

- No woda, jezioro, wiesz taka duża wanna - powiedział patrząc na płonące świecie.

- Boję się wody... - skuliła się i oplotła rękami nogi.

- A pająków się nie bałaś?

- Bałam się...

- Damy radę - uciął Czarek i przyniósł koc. Po chwili dziewczyna spała, a on przyglądał się jej rysom. Delikatnie dotknął jej włosów.

- Co z tobą? - szepnął i wstał. Poszedł do swojej komnaty zamykając starannie drzwi. A śniła mu się Ludwika.

Następny dzień przywitał ich szarością i ponurym klimatem. Ludwika była zła jak chmura burzowa, chodziła i tylko coś przestawiała i mruczała do siebie.

- Powiedz mi jeszcze raz - zażądała, kiedy szli w kierunku rzeczonego jeziora.

- Mamy garstkę zielska, możesz zjeść sama i być dwie godziny pod wodą, albo ja zjem połowę, a tu drugą. Wtedy możemy być po godzinie pod wodą. Musimy znaleźć złotą kulę, w której będzie kartka. - Powiedział patrząc na Ludwikę cały czas. To była najdłuższa jego wypowiedź. Po chwili poprawił kapelusz i tylko zarysy twarzy było mu widać.

- A kartka, po co? – mruknęła widząc ogromne jezioro. Zatrzymali się po chwili nad jego kamienistym brzegiem. Woda była czarna i ogromna. Tu i ówdzie widać było jakieś wodorosty, raz po raz coś wyskakiwał z wody. Ludwika stwierdziła, że są to gałki oczne. „Ciekawie będzie tam” – mruknęła do siebie.

- To jak? – zapytał Czarek ignorując pytanie o kartkę. Wyciągnął zielska z kieszeni płaszcza i potknął dziewczynie pod nos.

- Pół na pół – wzięła małą kupkę i wsadziła szybko do ust. Zamknęła oczy i intensywnie żuła. Po chwili zastanowiła się jak to ziele pomoże żyć jej w wodzie. W tym momencie przewróciła się. Spojrzała na swoje nogi, które w ekspresowym tempie się zrosły i pokryły łuskami.

- Jestem syreną! – krzyknęła odwracając się do chłopaka. Z nagim torsem i bez płaszcza i kapelusza wyglądał interesująco… Przełknęła ślinę i lekko odpychając się rękami trafiła w odmęty brudnej i zimnej wody.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

A właśnie, a po co ta kartka...?;>

Domyślam się, że będzie potrzebna do kolejnego zadania, ale co masz dokładnie na myśli?

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.