Aseo, królowa Czerwonego Wzgórza.  zobacz opis świata »

Dopis 3: Podążając znajomą jej...

« poprzedni dopis
 

tygrysek74 113

Od: 03.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 12,

Dopisów: 287,


***

Podążając znajomą jej ścieżką czuła się silniejsza niż zwykle. Wydawało się jej, że magiczna aura, którą do tej pory tworzyła przez cztery lata, powiększyła się niemal dwukrotnie.

- "Muszę porozmawiać z Sahi - pomyślała. Ona mi powie, czy mam rację czy też nie."

Jak pomyślała tak też zrobiła. Skierowała się w stronę szkoły magii, aby porozmawiać z najbardziej wtajemniczoną czarodziejką o swoich podejrzeniach. W środku wioski stał okrągły dom. Wyższy od pozostałych. Wyróżniał się on spośród wszystkich tym, że nie posiadał okien i cały był wzniesiony z białego marmuru. Dach budynku był zrobiony ze szmaragdowych tafli, które przepuszczając światło do środka, nadawało wnętrzom spokojny zielonkawy kolor, który sprzyjał medytacjom. Wokół budynku znajdowało się sześć posągów. Każdy z nich był inny i każdy symbolizował inną moc. Był tam szmaragdowy smok, który obrazował moc ognia. Był też lazurowy Soho, wielki gad żyjący w rzekach, który symbolizował moc wody. Tuż przy wejściu stały posągi Hotara, pięknego czarnego konia, który posiadał moc ziemi i Devila, pół-człowieka, władcę błyskawic, który obdarzał czarodziejów mocą powietrza. Z drugiej strony stały dwa posągi które symbolizowały moce dobra i zła. Były to posągi kobiety i mężczyzny. Ich imion nie wymieniano głośno i były one znane tylko najbardziej wtajemniczonym czarodziejom. Aseo zbliżyła się do drzwi i zastukała umówiony sygnał, gdyż mało kto, miał wstęp do szkoły czarodziejów. Niestety nikt jej nie otworzył. Zastukała jeszcze dwukrotnie, ale po dłuższym oczekiwaniu dała sobie spokój i udała się do domu.

- "Porozmawiam z Sahi jutro" - powiedziała cicho sama do siebie i poszła w stronę domu.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Hmm.... mała nieścisłość... Devil, półczłowiek, władca błyskawc - jeśli padło by określenie np. ółelf - znaczy pół elf, pół człowiek. A samo określenie półczłowiek jest jakby niedopowiedzieniem - czym jest druga połówka?


Dobre pytanie ^_^


Postaram się coś wymyslić. Jestem pełen uznania dla tak wnikliwej analizy wspisów :)


Dziękuję za uwagę ^_^


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.