Kraina Cieni  zobacz opis świata »

Dopis 7:Położył ją na szerokim łóżku i przykrył...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


Położył ją na szerokim łóżku i przykrył miękkim kocem. Usiadł na brzegu i przyglądał się twarzy dziewczyny. Potem dotknął delikatnie łańcuszka, a następnie wisiorka, który zdobił jej szyję.

- Śpij Ludwiko, śpij... - Wyszeptał ciepło i wyszedł z pokoju cicho stawiając stopy na złocistej podłodze.

A Ludwika spała pierwszy raz od wielu lat spokojnie i bez koszmarów. Obudziła się równie nagle jak zasnęła. Czuła się lekka i wypoczęta. Poczuła, że medalion pulsuje. Obok jej kanapy stał mały, włochaty stworek, który uśmiechał się promiennie. Jego białe zęby błyszczały w świetle dnia.

- Sen? - Zapytała Ludwika cicho. Potworek zaprzeczył głową. Ludwika delikatnie dotknęła jego sierści, pieściła koniuszkami palców za uszami. Po chwili obok włochatego stworka pojawił się następny i kolejny. Po chwili cały pokój zapełnił się stworkami. Drzwi się nagle otworzyły.

- Co ty na stare gacie cieni robisz? - Zapytał zdegustowany. Ludwika odskoczyła od potworków i przycisnęła dłonie do ust. Czerwony rumieniec zagościł na jej twarzy.

- Przecież Miźki są plagą naszej krainy, tak jak u was króliki - mruknął Czarek wyciągając dłoń do dziewczyny.

- Gdzie idziemy?

- Musisz się przebrać, a potem będzie narada...

- Wojenna? - Wtrąciła nieśmiało dziewczyna. Chłopak uśmiechnął się.

- Nie, nie wojenna.

- Czy ja śnię? Jakiś długi koszmar?

- Dowiesz się wszystkiego w swoim czasie - chłopak otworzył drzwi i weszli do ogromnej sali pełnej światła. Okna wychodziły na ulicę. Ludwika natychmiast podbiegła do nich i krzyknęła przerażona. Przed oknem właśnie oddawał mocz potwór, który wyglądał jak rozkładający się trup.

- Spokojnie, to tylko Edek, on zawsze tutaj sika... Tutaj jest dla ciebie suknia - Czarek skinął głową w stronę szafy i dyskretnie się ulotnił. A Ludwika? A Ludwika usiadła na jakiejś czarnej pufie i zaczęła szlochać.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

No, Pudełeczko, teraz twoja kolej;)

już :)

stowrkami, odszkoczyła...;>

Wymyślasz nowy język?;D

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.