Czy warto kochać?  zobacz opis świata »

Dopis 29:Ponownie przeczytała wiadomość . Tak ,...

« poprzedni dopis
 

gebilis 64

Od: 25.08.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 7,

Dopisów: 276,


Ponownie przeczytała wiadomość. Tak, chciała się z nim spotkać, ale... Właśnie, zawsze jest jakieś ale. To, że nowy znajomy ją fascynował i do tego pociągał fizycznie, to było niezaprzeczalne. "Ale czy ja jestem napaloną nastolatką, by poddawać się nastrojowi chwili? To wszystko dzieje się zbyt szybko! Nie mój drogi. Tak łatwo nie będzie". Ujęła komórkę w dłoń i powoli odszukała numer Krzysztofa. Potem wykasowała go. Tak będzie lepiej, dla niej i dla niego. By oderwać myśli od nurtującego ją problemu, czy naprawdę postąpiła słusznie, znów zajęła się reklamą. Jeszcze kilka pociągnięć i będzie gotowe. Z zadowoleniem przechyliła głowę wpatrując się w ekran. Tak, o to w tym wszystkim chodzi.

Gdy Daniel wrócił do domu późną nocą, zastał żonę zwiniętą w kłębek na tapczanie. Spała pomrukując coś przez sen. Nawet się nie rozebrała. Spojrzał na nią z miłością. Tak słodko wyglądała z tą ręka pod policzkiem. Jak dziecko, które zadowolone z zabawy, zmęczone, usnęło w jej trakcie. Delikatnie, by jej nie obudzić, okrył kocykiem. Jutro jej wszystko opowie. Jutro też jest dzień.

I niech mu ktoś powie: czy warto kochać? Dla takiej chwili warto. To było to, czego oczekiwał od życia: kochająca żona i ciepły jej obecnością rodzinny dom. Dla takiej chwili warto kochać. Cicho rozebrał się i wsunął pod kołdrę.

- Jutro ci wszystko opowiem - zamruczał sennie.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Piękne nawiązanie do tytułu opowiadania ^^


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.