Moje słowa a twoje myśli  zobacz opis świata »

Dopis 17:"Powinienem był ją sądzić wedle czynów , a...

« poprzedni dopis
 

jowi 23

Od: 05.02.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 122,


"Powinienem był ją sądzić wedle czynów, a nie słów." - Antoine de Saint-Exupéry — Mały KsiążęDoskonała prawda moralna. Zazwyczaj człowiek zwraca uwagę na słowa drugiej osoby. Wierzymy w słowa innych, nie zwracając uwagi na czyny. Nie widzimy tego, co druga osoba robi, bo jesteśmy zaślepieni jej pięknymi słowami, albo słowami gorzkimi. Przecież, niejednokrotnie dzieje się tak, że osoba mówiąca, piękne słowa, nie przeradza ich w czyny, albo mówiąc jedno robi co innego.

Oceniamy ludzi po wyglądzie, po ich słowach nie dostrzegając wewnętrznego piękna, nie widząc pięknych i miłosiernych czynów wielu z nich.

Widzę człowieka który ubrany jest na czarno, ma ostry makijaż i niemiły wyraz twarzy, słyszę z jego ust dziwne, niezrozumiałe dla mnie słowa i co sobię myślę? Myślę sobie, że jest jakiś dziwny, głupi... Z pewnością, nie ejst wrażliwy i miłosierny, nie lubi pomagać, jest samolubny... Ale przecież tak naprawdę nie wiem jaki jest ten człowiek! Nie wiem co robi, być może jego strój, czy słowa, to tylko pozory, które mają ukryć jego prawdziwą osobę.

Oceniać ludzi, możemy dopiero wtedy kiedy ich znamy. Nie przekreślajmy kogoś, o kim tak naprawdę niewiele wiemy, kogo tak naprawdę nie znamy.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.